#


معرفی برخی از پورشه های خاص در اشتوتگارت

18 اکتبر 2018 بدون نظر 45 بازدید

معرفی برخی از پورشه های خاص در اشتوتگارت

با برخی از خاص ترین پورشه ها در اشتوتگارت آشنا شوید

آلمان یکی از پایه های مهم خودروسازی در دنیا به حساب می آید، این کشور محل تولد برندهای معروفی مانند فولکس واگن، ب‌ ام ‌و، مرسدس بنز، پورشه و آئودی است. یکی از برندهای معتبر صنعت خودروسازی دنیا پورشه می باشد که خیلی از علاقه مندان آن را با مدل ماندگار و نمادین ۹۱۱می شناسند.

پورشه به لحاظ نمایش محصولات خود در صنعت خودروسازی دارای یک موزه فوق العاده در شهر اشتوتگارت، آلمان است که از طراحی و معماری بی نظیری سود می برد. در این موزه یک مجموعه از برترین مدل ها و طرح های مفهومی پورشه نگهداری می شوند تا نام این کمپانی معتبر آلمانی زنده بماند. در ادامه تعدادی از مدل های بی نظیر پورشه در این موزه را معرفی خواهیم کرد.

۱۹۷۳ Long Life Car

در روند بحران نفت و افزایش آگاهی های زیست محیطی در دهه۱۹۷۰، وزارت پژوهش و فناوری آلمان فدرال ماموریت ساخت و تولید خودرو مفهومی هاچ بک موتور عقب را به پورشه داد. این خودرو برای پایین ترین مصرف سوخت طراحی شده بود که به معنای طول عمر بیست سال و طی مسافت سیصد هزار کیلومتری بود. این خودرو هیچ وقت به مرحله تولید نرسید.

۱۹۷۴ ۹۲۴ “World Record”

یکی از هدف های کمپانی پورشه از رونمایی مدل ۹۲۴، اسپرت بودن در کنار بهره وری و کارایی بود. این نمونه که از اسپویلری بزرگ در قسمت عقب خودرو بهره می برد به دلیل ثبت رکورد سرعت بلند مدت به طور متوسط۱۵۵ مایل در ساعت (۲۵۵ کیلومتر در ساعت) برای ده هزار مایل (۱۶۰۹۳ کیلومتر) طراحی شده بود ولی این آزمایش هیچ وقت انجام نپذیرفت.

۱۹۷۸/۷۹ ۹۹۵ Research Car

این اتومبیل بر مبنای مدل۹۲۸ تولید شد و یکی دیگر از سفارشات وزارت پژوهش و فناوری آلمان فدرال بود که مصرف سوخت پایین و ایمنی در کنار سواری اسپرت را مد نظر قرار داد. دو موتور متنوع برای تولید آن استفاده شدند؛ یک موتور ۳ لیتری هشت سیلندر خورجینی با امکان غیر فعال کردن سیلندر و یک موتور ۲.۲ لیتری چهار سیلندر. ترمزهای ضد قفل، گیربکس دو کلاچه و یک بدنه آلومینیومی که این طور که به نظر می رسید اصلاً به فریم نارنجی خود وصل نشده از ویژگی های دیگر این خودرو بودند.

۱۹۸۲ ۹۵۹ Aerodynamic Study

زیبایی مدل ۹۵۹در سال های آخر دهه۱۹۸۰ به چشم نمی آمد مگر آن که قبل از تولید شرایط آیرودینامیکی این خودرو آزمایش می شدند. این نسخه فایبرگلاسی فرانکن-۹۱۱ به دست پیدا کردن به این هدف کمک کرد.

۱۹۸۴ ۹۱۱ Carrera 3.2 Studie E19

با توجه به طراحی ظاهری واقعا زیبا، ۹۱۱یکی از آیرودینامیک‌ترین اتومبیل های تولیدی به حساب نمی آمد. این پروژه برای پیدا کردن روش هایی به منظور بالا بردن هر چه بیشتر آیرودنامیک ۹۱۱انجام گرفت که با عوض کردن طراحی شیشه، حذف راه آب باران، پایین آوردن چراغ ها و اضافه نمودن پوشش چرخ ها به نتیجه رسید. خیلی از این پیشرفت ها در مدل۹۶۴ در سال های پایانی دهه۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفتند.

۱۹۸۴-۸۷ ۹۸۴ Sport Two Seat

بعد از مدل۹۱۴ و قبل از نسخه باکستر، پورشه به دنبال معرفی خودرو کوپه سبک وزن، اسپرت و اقتصادی بود. این مدل مفهومی با سقف فولادی قابل جمع شدن، چهار چرخ متحرک و موتور ۲ لیتری چهار سیلندر تخت که با هوا خیلی سریع خنک می شد به همین ترتیب صورت گرفت. ولی با به وجود آمدن بحران اقتصادی دنیا و سقوط بازار بورس ایالات متحده در سال۱۹۸۷، این مفهوم هیچ وقت به واقعیت مبدل نشد.

۱۹۸۷ ۹۲۸ Cabriolet

مدل۹۲۸ از طراحی خیلی مرتب و با یک عملکرد فوق العاده بود و مدل های کانورتیبل بر لذت رانندگی با این اتومبیل می افزایند. پورشه فقط یک دستگاه از این نمونه اولیه را تولید کرد.

۱۹۹۱ ۹۸۹ Study

در سال های اولیه دهه۱۹۹۰، پورشه مهم ترین طرح خود برای رونمایی یک خودرو موتور جلو، چهار درب، و هشت سیلندر خورجینی را با این نمونه  مفهومی کلید زد. قرار بود تا سه سال آینده این خودرو وارد بازار شود ولی هزینه های توسعه و تولید پنهان سرسام آور باعث شد تا این ایده قبل از آن که با نسخه پانامرا مجدداً تولید شود به پایان راه خود برسد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.