مجله ماشین

معرفی ابر خودروی هیبریدی آریاFXE مدل2019

معرفی ابر خودروی هیبریدی آریاFXE مدل2019

ابر خودروی هیبریدی آریا FXE مدل2019در نمایشگاه خودروی لس آنجلس معرفی شد. این خودرو دارای قدرت خروجی 1150اسب بخار می باشد و رقیب جدیدی برای بوگاتی شیرین به حساب می آید.

شاید از خودتان سوال کنید که چرا شرکت های خودروساز آمریکایی با اینکه سابقه و قدرت مالی دارند ولی نمی توانند ابر خودروی هیبریدی با کیفیت ترین نسبت به اروپاییان تولید کنند. ممکن است که این سوال باعث شده است که ابروخودروی هیبریدی آریا FXE را تولید کنند که تنها نمونه ی بنزینی آریا FE است.

هیبریدی

هیبریدی

ممکن است که نام این شرکت را تا به حال نشنیده باشید، ولی مطمئنا محصولات این کمپانی به چشم تان خورده است. هم اکنون همه ی پنل های فیبر کربنی بدنه برای خودروی پورشه911 سینگر که دوباره طراحی شده است و منحصر به فرد می باشد در گروه صنعتی آریا ساخته می شود. این شرکت حدود بیست سال است که وسایل نقلیه ی ویژه فیلم های سینمایی و خودروهای مفهومی را تولید می کند. خودروی GR-1 و خودروی مفهومی کیا استینگر GT4 از جملهی این خودروها می باشند که جدیدا در این گروه تولید شده اند.

با رعایت ایمنی های جدید، باعث شده است تا بار تست تصادف برای تولید کنندگان خودروهای تولید محدود کاهش پیدا کند. این شرایط وضعیت مناسبی را برای کمپانی هایی چون آریا برای تولید و فروش خودروهایی با تولید محدود به وجود آورده است. انتظاری که گروه تولیدی آریا دارد این است که بتواند فروش خودروهای FE و FXE تا چند سال آینده به 400دستگاه برساند.

هیبریدی

هیبریدی

به همین دلیل تکنولوژی های نمونه سازی فوری برای چاپ سه بعدی قطعات آلومینیومی و تیتانیومی و همین طور مدل های پلاستیکی در این حال هستند که فناوری به صرفه تر نسبت به راه های تولید سنتی تبدیل شوند که باعث می شود هزینه های قبل ساخت برای عرضه ی خودروهای تولید محدود کاهش پیدا کند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است تا رویای آریا برای ساخت ابر خودروی هیبریدی تحقق پیدا کند طرح مفهومی شاسی است که دارای ساختار کامپوزیت مجتمع این کمپانی می باشد. تملک معنوی آثار، موقعیت های جدید و مناسبی را برای شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان علم محور قرار داده است. به خاطر همین مسئله گروه تولیدی آریا ایجاد شیوه تولید ساده و به کار بردن قطعات فیبرکربنی که همهی سخت افزارهای سیستم محرکه و تعلیق را یه هم وصل می کند، انقلاب تازه ای را در صنعت تولید آغاز کرده است.

سیستم محرک این ابر خودرو در قسمت عقب آن قرار دارد که دارای پیشرانه ی خورجینی هشت سیلندر می باشد و قدرت خروجی آن 720اسب بخار است و به دست خودروسازی آمریکایی ساخته می شود. این گروه تولیدی همچنان به دنبال یک جعبه دنده ی هفت و یا هشت سرعته دو کلاچه است که قابلیت این را داشته باشد که در برابر گشتاور بسیار زیاد پیشرانه از مقاومت بالایی برخوردار باشد. ولی ممکن است که کمپانی Xtrac بتواند از عهده ی این قرار داد بر بیاید و با شرکت تولیدی آریا در ساخت ابر خودروی هیبریدی آریا FXE مدل 2019 شریک شود.

هیبریدی

هیبریدی

این ابر خودرو در قسمت جلو یک جفت موتور الکتریکی دارد که 540اسب بخار به قدرت این خودرو می افزاید. در مجموع قدرت خروجی این ابر خودرو هیبریدی 1150اسب بخار می باشد و 1784نیوتن متر گشتاور دارد. این را بدانید که اوج قدرت سیستم محرکه الکتریکی و بنزینی ابر خودروی هیبریدی FXE در دورهای گوناگون به دست می آید. به همین دلیل نمی توان که به بالاترین قدرت تولیدی این خودرو کمی بیشتر اضافه کنیم.

واض است که این نسخه می تواند سیستم توزیع گستاور قسمت جلو و بازیابی انرژی در زمان ترمز را ارائه دهد. این خودرو انرژی الکتریکی موتورش را از بسته باتری لیتیوم- یون ده کیلووات ساعت فراهم می سازد.

logo