#


قدیمی ترین مدل بوگاتی تایپ 55کلاسیک به حراج گذاشته می شود

23 دسامبر 2017 بدون نظر 1103 بازدید

قدیمی ترین مدل بوگاتی تایپ 55کلاسیک به حراج گذاشته می شود

قدیمی ترین مدل بوگاتی تایپ 55کلاسیک به حراج گذاشته می شود

نخستین مدل کلاسیک بوگاتی تایپ55 به حراج گذاشته خواهد شد. کارشناسانی که بر روی این خودروی کلاسیک اسپرت قیمت گذاشتند آن را حدود 5میلیون دلار تخمین زدند. ممکن است که خودروهای کلاسیکی که پیش از جنگ جهانی دوم ارائه داده شدند به اندازه ای که سوپر اسپرت های پرقدرت نسل امروزی جذابیت دارند از هیچ جذابیتی برخوردار نبودند، ولی رودستری که مورد نظر ما می باشد واقعا یکی از با ارزش ترین، نادرترین و همچنین دوست داشتنی ترین خودروهای کلاسیک در طول تاریخ می باشد. شرکت Gooding & Company که حراجی های خودرو را در کالیفرنیا بر گزار می کند تصمیم دارد که در ماه آینده نخستین مدل کلاسیک بوگاتی تایپ55 رودستر را برای فروش آماده کند.

طبق پیش بینی هایی که کارشناسان این شرکت کرده اند، بوگاتی تایپ55 در روزهای بیست و نه و سی دی ماه امسال به حراج گذاشته خواهد شد. قیمت این خودرو چهار تا پنج میلیون دلار خواهد بود. البته همان گونه که مشخص می باشد ممکن است که قیمت نهایی این خودرو افزایش یابد.

بوگاتی تایپ55 ارزش این را دارد که این قیمت را داشته باشد، چون یکی از خواستنی ترین خودروهای کلاسیک اسپرتی است که در جنگ جهانی دوم آن را استفاده می کردند. شاسی که این خودروی کلاسیک زیبا دارد درست مانند بوگاتی تایپ45 و نمونه مسابقه ای گرندپری تایپ47 می باشد. این خودرو دارای پیشرانه ی هشت سیلندر خطی سوپر شارژ می باشد و حجم آن 2.3لیتر است. حداکثر قدرتی که می تواند در دور موتور پنج هزار در دقیقه تولید کند 130اسب بخار می باشد.

بوگاتی تایپ55 رودستر از نظر قوای فنی هرگز توان رقابت با نمونه های اسپرتی که امروزه وجود دارد را ندارد ولی این را بدانید که این محصول در سال 31میلادی ارائه شد. این خودرو که برای هشتاد و شش سال پیش است نخستین مدل تایپ55 از 55دستگاه ساخته شده ای می باشد که به طرح گرند پری درپوش موتور و درچه های هوای کوتاه تر تزئین شده می باشد.

این خودرو برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی پاریس در سال 31میلادی معرفی شد و پس از آن به یکی از خانواده های ثروتمند تحویل دادند. سپس این خودرو بیش از چهل سال در اختیار یکی از هواداران و کلکسیونرهای معروف محصولات بوگاتی، دکتر پیتر ویلیامسون گذاشته شد.

در حالی که این خودروی اسپرت کلاسیک فرانسوی کاملا بازسازی شده است ولی شاسی و پیشرانه ی آن را دست نخورده گذاشته اند. مالکیت خودروهای قدیمی دارای جذابیت های ویژه ای می باشد، اما زمانی که این خودرو یک بوگاتی کلاسیک باشد، باید برای آن بیشتر پنج میلیون دلار هزینه کرد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.