#


رکورد زنی تسلا نسخه3 با سرعت830 کیلومتر

19 می 2018 بدون نظر 429 بازدید

رکورد زنی تسلا نسخه3 با سرعت830 کیلومتر

تسلا مدل3 موفق به ثبت رکورد830 کیلومتر شد

خودروی برقی تسلا نسخه3 که به عنوان یک سدان برقی شناخته می شود موفق شده در شرایطی که شارژ کامل را دارا می باشد مسافت830 کیلومتر را پشت سر بگذارد. طراحی این خودرو به گونه ای است که احتمال آن وجود دارد در آینده ای نزدیک به رکورد هزار کیلومتری نیز دست یابد.

شان میشل به عنوان مهندس و تست کننده خودروهای تسلا که بسیار نیز مشهور است به تازگی سعی کرده تا پایداری سدان برقی تسلا مدل3 و قابلیت هایی که این خودروی برقی در صرفه جویی در زمینه مصرف انرژی دارد را بررسی نماید. با در نظر گرفتن ویدئوهایی که به وسیله شان میشل انتشار پیدا کرده تسلا نسخه3 موفق شده روکورد830 کیلومتری را در حالی برای خود ثبت کند که تنها یک بار شارژ کامل داشته است. برای این که این هدف تحقق پیدا کند راننده این خودروی برقی به مدت زمان18 ساعت در مسیر خارج شهری رانندگی کرده و سرعت ثابتی را نیز داشته است.

برای اینکه این سدان برقی بتواند به نهایت مسافت خود دست پیدا کند شرایط فنی که در حالت استاندارد وجود دارد به وسیله شان میشل به مرحله اجرا درآمده است. شان میشل در این تحقیق به این نتیجه دست پیدا کرد که نوع مسیری که خودرو در حال حرکت است به همراه سرعت ثابت48 کیلومتر بر ساعت و قرار دادن قالپاق های آیرودینامیک بر روی خودرو و عدم بهره گیری از سیستم های تهویه و سرگرمی هایی که در خودرو وجود دارد موجب می شود تا مصرف انرژی الکتریکی به وسیله باتری ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. با در نظر گرفتن شرایطی که در محیط اطراف وجود دارد و ترافیک موجود در جاده برای آزمایش این خودروی برقی ساعات نیمه شب در نظر گرفته شد تا این خودروی برقی تسلا بتواند رکورد قابل توجهی را برای خود ثبت نماید.

این خودروی برقی دارای باتری ای با ظرفیت75 کیلووات ساعت می باشد که نسبت به نسخه ارزان تر این خودرو دارای برتری می باشد. خودروی تسلا که معروف به مسافت طولانی می باشد در راه های شهری و جاده ای این قابلیت را دارد تا مسافت500 کیلومتری را با یک بار شارژ کامل طی کند. این خودروی برقی در مدت زمان5 ثانیه می تواند سرعت خود را از صفر به100 کیلومتر بر ساعت برساند. در خصوص نسخه ی استاندارد این خودرو قیمتی در حدود35 هزار دلار در نظر گرفته شده است اما برای نسخه لانگ رنج که خودرویی با قیمت بیشتر است مبلغ44 هزار دلار تعیین شده است.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.