مجله ماشین

رونمایی از شلبی سری2

خودروی شلبی سری2 رونمایی گردید

خودروی شلبی سری2 که دارای بدنه ای کاملا متفاوت نسبت به سری1 بوده و بدنه آن به طور کامل دست ساز می باشد به همراه پیشرانه ی800 اسب بخار و با قیمت350 هزار تا500 هزار دلار معرفی گردید.

برای اینکه سری اول این خودرو احیا شود هر ساله تنها4 خودروی شلبی سری2 که تماما به وسیله دست ساخته شده اند و در خصوص آن ها از پنل های تقویت و توسعه یافته سری1 استفاده شده به وسیله تیم مهندسی وینگارد موتور اسپرتس تولید خواهد شد. این خودروی دست ساز دارای پیشرانه های هشت سیلندری بوده که به شکل V می باشد و با 427 Windsor فورد تیونیگ شده اند. مدیران ارشد این کمپانی علاوه بر قدرت800 اسب بخار که این خودرو دارد و دوازده درصد وزن کمتری که نسبت به سری1 دارد در خصوص دیگر مشخصات فنی این خودروی دست ساز هیچ اطلاعاتی را عنوان نکردند.

گری پترسون به عنوان رئیس کمپانی شلبی امریکن عنوان کرده: با در نظر گرفتن این مساله که خودروی شلبی سری2 با توجه به نسل اول آن تولید می شود اما این خودرو توانسته به پیشرفت قابل توجهی در مقایسه با نسل پیش از خود دست یابد. این خودرو ترکیبی از هنر دست در کنار تکنولوژی های روز دنیا می باشد و با این حالت خود توانسته در جهان اتومبیل های سوپر اسپرت راه پیدا کند. افرادی که به عنوان کلکسیونر به دنبال خودرویی خاص هستند و علاقه مندان به اتومبیل های سوپر اسپرت می توانند این خودروی دست ساز را مد نظر قرار داده و لذت بی اندازه ای را در زمینه رانندگی داشته باشند.

علاقه مندان به این خودروی تک و ویژه می توانند تک به تک قسمت های این خودرو را به صورت سفارشی سازی شده داشته باشند. پس از اینکه بدنه و پنل های آلومینیومی این خودرو سفارش داده شد و فیبر کربن و یا تیتانیوم بدون رنگ و یا حتی به صورت رنگ شده انتخاب گردید و طرح نوارهای مسابقه ای که مخصوص شلبی است و به رنگ های متنوعی می باشد به همراه کابینی که تماما چرم و آلکانترا است از سوی مشتریان تعیین شد تیم مهندسی وینگارد موتور اسپرتس اقدام به سرهم کردن این خودروی دست ساز خواهند کرد. قیمت پایه ای که برای شلبی سری2 که دارای بدنه ای از فیبر کربن و آلومینیوم است در نظر گرفته شده به ترتیب350 هزار دلار و500 هزار دلار می باشد.

logo