مجله ماشین

رونمایی از بی ام و M5 کامپتیشن مدل2019

بی ام و M5 نسخه ی کامپتیشن رونمایی شد

پس از مدت ها انتظار بالاخره خودروی سدان بی ام و M5 مدل2019 نسخه کامپتیشن معرفی گردید؛ این خودروی جدید دارای قدرت بسیار بالاتری از مرسدس بنز AMG E63 S بوده و شتاب بالایی دارد که موجب شده به عنوان یکی از سریع ترین خودروهای سدان در جهان شناخته شود.

افرادی که به محصولات بی ام و علاقه دارند می توانند نسخه ی جدید این کمپانی را به زودی مشاهده کنند. مدل2019 بی ام و M5 دارای ظاهر تراشیده ای می باشد . قدرت و شتاب بسیار زیادی دارد که موجب شده در بین رقبای دیگر خود عملکرد بهتری داشته باشد. این نکته زا نیز باید عنوان کنیم که مدل جدید خودروهای بی ام در دنیای مسلبقه و پیست وارد شده و باید این نکته را در نظر داشته باشید که این خودرو مدل بی ام و M5 نسخه ی کامپتیشن می باشد.

تمام تغییراتی که در خصوص این خودرو اعمال شده از قسمت زیرین کاپوت آن شروع می شود. پیشرانه در نظر گرفته شده برای این خودرو4.4 لیتر می باشد که توربوشارژر دو قلو در آن قرار داده شده که پیش از این در مدل F90 بی ام و M5 وجود داشته است و می تواند قدرتی به میزان625 اسب بخار را تولید نماید و میزان گشتاور تولید شده آن نیز750 نیوتن متر می باشد. این بدان معنا است که توان پیشرانه آن به میزان25 اسب بخار بیشتر شده است اما میزان گشتاور این خودرو به صورت تقریبی می توان گفت یک اندازه باقی مانده است.

با این وجود سدان بی ام و M5 نسخه کامپتیشن دارای قدرت بسیار بیشتری از خودروی مرسدس AMG E63 S می باشد و همین مساله موجب می شود تا رقبای دیگر این کمپانی احساس نگرانی داشته باشند. البته ناگفته نماند خودروی مرسدس AMG دارای گشتاور بیشتری می باشد اما علیرغم این مساله سدان بی ام و M5 می تواند در هر دقیقه200 دور را وارد محدوده نهایت گشتاور خود کند و این مساله موجب می شود تا قدرت بیشتری داشته باشد و در جاده نیز واکنش سریعی خواهد داشت و بهترین عملکرد را از خود نشان خواهد داد.

بی ام و مدعی شده است که نسخه مسابقه ای این خودرو این قابلیت را دارد در مدت زمان3.3 ثانیه از صفر به سرعت96 کیلومتر در ساعت برسد که این زمان نسخه معمولی بی ام و M5 به شمار می شود. این خودرو برای اینکه بتواند به سرعت200 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند10.8 ثانیه زمان را لازم دارد که می توان گفت0.3 ثانیه سرعت بیشتری از نسخه ی معمولی آن دارد.

logo