مجله ماشین

رسیدن به مرحله نهایی تولید بنز کلاس E در ایران

رسیدن به مرحله نهایی تولید بنز کلاس E در ایران

به گزارش ازمن بپرس، نایب رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی ایران خودرو در مورد بیشتر شدن خودروهای وارداتی بیان کرد: تعرفه هایی که در حال حاضر وجود دارد، مناسب می باشد و تا به الآن راه منطقی پیموده است به شکلی که تعرفه برای واردات قطعات پایین می باشد. ولی این تعرفه ها باید به مرور به صفر برسد. هدفی که از انجام تعرفه وجود دارد تنها باید پشتیبانی از تولید داخل باشد تا سازندگان داخلی فرصت داشته باشند تا کیفیت خود را افزایش دهند.

حبیب الله صیدی در ادامه گفت:ایران خودرو در سه سال گذشته به طور میانگین در گروه های گوناگون سی درصد کیفیت شان افزایش داشته است. در هر صورت اگر رقابتی وجود نداشته باشد کیفیت ها هم بیشتر نخواهد شد.

صیدی در مورد حضور شورای رقابت و قیمت گذاشتن بر روی بعضی از خودروها از طرف این نهاد بیان کرد: شورای رقابت نهادی قانونی می باشد و از نظر من شورای رقابت در قیمت گذاشتن بعضی از خودروها نقشی کارآمد و مثبت دارد. همچنین عرضه و درخواست هم اهمیت دارد به شرط آن که رقابت سالم و منطقی باشد. به همین خاطر شورای رقابت که نهادی قانونی به حساب می آید باید در زمینه خودروهای بیست تا پنجاه میلیونی حضور داشته باشد.

تولید بنز کلاس E

تولید بنز کلاس E

وی در مورد قراردادهای خارجی ایران اظهار داشت: قرارداد پژو در دست اعمال می باشد. همچنین با شرکت بنز شش قرار داد بسته ایم که یکی از آن ها به مرحله نهایی رسیده است و در حال اجرا شدن می باشد  که در مورد خودروهای کار است. مورد دیگری که مربوط به خودروهای سواری می باشد این است که قطعات و خدمات پس از فروش مرحله به مرحله در حال اعمال می باشد.

صیدی ادامه داد: در آینده ای نه چندان دور قصد تولید خودروی سواری بنز را در ایران داریم که مذاکرات آن به پایان رسیده است و منتظر نهایی شدن قرارداد  هستیم. این خودرو از محصولات بنز در کلاس E می باشد.

وی در خصوص همکاری با کشورهای شرق آسیا بیان کرد: در حال حاضر در تولید خودروی سوزوکی با ژاپنی ها همکاری داریم. با کشورهای کره و چین هم در حال مذاکرات هستیم که نتیجه ی آن خودروی هایما می باشد.

logo