مجله ماشین

آشنایی با خودروهای جذاب که در طول تاریخ تعداد محدودی تولید شدند

آشنایی با خودروهای جذاب که در طول تاریخ تعداد محدودی تولید شدند

خودروهای جذاب که به تعداد محدودی تولید شده اند معمولا قسمت مهمی از صنعت خودرو را تشکیل می دهند. نه به دلیل اینکه عملکرد و قیمت بالایی دارند، بلکه برای ارائه دادن اوج هنر و زیبایی این صنعت می باشد. حتی اگر بتوانیم برخی از این خودروها را بخریم ولی به قدری انحصاری هستند که ممکن نیست به فروش برسند. در ادامه می خواهیم نمونه هایی از این خودرو ها را در اختیارتان قرار دهیم که رانندگی با هر یک از آن ها آرزوی اکثر طرفداران دنیای خودرو می باشد.

1-آپولو اینتنسا اموزیونه

آپولو اینتنسا اموزیونه

آپولو اینتنسا اموزیونه

یکی از متفاوت ترین سوپر اسپرت های بازار گامپرت آپولو بود. بعد از ارائه ی این نسخه ، این برند به شرکت مستقل Apollo Automobil تکامل یافت. نخستین محصولی که این شرکت تولید کرده است ، ابر خودروی اینتنسا اموزیونه می باشد که جدیدا معرفی شده است. این خودرو دارای پیشرانه دوازده سیلندر V  شکل 6.3لیتری تنفس طبیعی می باشد که قدرت خرجی آن 780اسب بخار و گشتاروش 760نیوتن متر می باشد. از این ابر خودروی پر قدرت ، فقط ده دستگاه تولید خواهد شد.

2-فراری لافراری آپرتا

لافراری

لافراری

اگر تا به حال تصور می کردید که لافراری ، ابر خودرویی است که تعداد محدود می باشد باید مدل بدون سقف آن را که لافراری آپرتا نام دارد را ببینید. این نسخه هم مانند مدل کوپه از پیشرانه دوازده سیلندر Vشکل 6.3لیتری استفاده می کند ، ولی تفاوت بزرگی که بین این دو مدل وجود دارد تعداد تولید آن ها می باشد. تنها 200دستگاه از نسخه ی روباز لافراری به فروش رفته است. این خودرو فقط تعداد 210دستگاه تولید می شود. در جشن تولد هفتاد سالگی فراری ، نه دستگاه از لافراری روباز به فروش رفته است.

3- استون مارتین والکری

استون مارتین

استون مارتین

به خاطر همکاری نزدیکی که استون مارتین و ردبول داشته اند ، توانستند ابر خودروی آینده ی استون مارتین والکری را تولید کنند. ویژگی هایی که باعث شده تا این خودرو به یکی از جذاب ترین هایپر کارهای اینده تبدیل شوند عبارتند ازطرح آیرودینامیک منحصر به فرد ، قدرت هزار اسب بخاری و وزن پایین. از این مدل خودرو تنها 150 دستگاه تولید شده است.

4-بوگاتی ویرون

بوگاتی ویرون

بوگاتی ویرون

زمانی بوگاتی ویرون با داشتن سرعت بالای 400کیلومتر بر ساعت ، سریع ترین خودروی جهان را به خود اختصاص داده بود. البته سلایق مختلفی برای ظاهر آن وجود دارد. ولی مدل سوپر اسپرت این خودرو به خاطر داشتن قدرت 1183اسب بخاری نیازی به توجه ظاهری ندارد. تعداد تولید شده ی این خودرو 450دستگاه می باشد.

5-بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون

بوگاتی ویرون خودروی بسیار سریعی می باشد ولی برادر کوچک آن به نام شیرون به خاطر داشتن 1500اسب بخار قدرت ، از ویرون هم سریع تر می باشد. این خودرو به خاطر داشتن قدرت زیاد و فناوری های مدرن ، یکی از جذاب ترین خودروهایی است که هم اکنون در بازار وجود دارد. این خودرو به تعداد 500دستگاه تولید شده است.

6-پاگانی هوایرا

هوایرا

هوایرا

یکی از خواستنی ترین ابر خودروهای ایتالیایی پاگانی هوایرا می باشد ولی به اندازه ی مدل زوندا محبوب نیست. اما نسخه ی روباز آن که قدرت 754اسب بخار است یکی از انحصاری ترین کارهایی است که وجود دارد و از این خودرو فقط 100دستگاه تولید شده است.

7-جگوار C-X75

جگوار

جگوار

این خودرو را تنها پنج دستگاه از آن تولید کردند و همهی ان ها مدل پروتوتایپ می باشند. تیم مهندسی جگوار و تیم فرمول یک ویلیامز به همکاری هم توانستند این ابر خودروی مفهومی را طراحی کنند ولی به خاطر رکورد اقتصادی نتوانستند به مرحله ی تولید برسانند. در بیست و چهارمین فیلم از مجموعه ی جیمز باند از این خودرو استفاده کرده اند.

8-مک لارن P1 GTR

مک لارن p1

مک لارن p1

اگر نظرتان راجع به مک لارن P1 عوض شده است که این مسئله عجیب به نظر می رسد ، به شما پیشنهاد می کنیم که مدلی که مخصوص پیست تولید شده است را بررسی کنید. این خودرو را فقط تعداد58 دستگاه تولید کرده اند.

9-فراری انزو

مدل انزو ، یکی از خاص ترین محصولات فراری می باشد که در کنار مدل F50 قرار می گیرد. فقط 449دستگاه از این خودرو فروخته شده است. یکی از این خودروها را به پاپ اهدا کردند ، که در ماجرای یک گردهمایی مزایده ، به نفع خیریه فروخته شد.

10-مک لارن F1

مک لارن F1

مک لارن F1

اگر لیستی از خودروهای لوکس و تولید محدود داشته باشیم ، احتمال خیلی زیاد مک لارن F1 تاریخی در آن لیست وجود خواهد داشت. این ابر خودروی خاص ، در فهرست تمام کسانی که عاشق دنیای خودرو هستند وجود دارد. از این خودرو فقط 106دستگاه تولید شد.

logo