مجله ماشین

خودروهای برتری که در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شدند

خودروهای برتری که در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شدند

از قدمت سابقه ی نمایشگاه خودرو ی جهان بیش از یک قرن ایت که می گذرد. از سال 1905میلادی تا به الان بهترین شرکت های خودروی جهان را در خود گرد هم آورده است. مجموعاً 86خودرو امسال در این رویداد حضور یافتند که علاوه بر 43طرح مفهومی، تصاویری از جدیدترین خودروهای دنیا را در دید مردم قرار دادند. در این مطلب در مورد چند نمونه از بهترین خودروهای این نمایشگاه مقاله ای را برای شما ارائه می دهیم.

1-مرسدس میباخ G650

شرکت مرسدس بنز توانسته است تا مدل شاسی بلند سری G را به یک وانت هیولا تبدیل کند. خودروی میباخ G650 دارای پیشرانه 12سیلندری و 6لیتر حجم می باشد که قدرت توربوی دوگانه آن 621اسب بخار را تولید می کند، گشتاور این خودرو 1000نیوتن متر است. میباخ G650 سرعت 100کیلومتر بر ساعت را در 5.3ثانیه می گذراند. قیمت این خودرو حدودا 550هزار دلار می باشد.

2-لامبورگینی هوراکان پرفورمانته

آخرین تولید لامبورگینی ارتقا یافته ی هوراکان می باشد که توانسته است رکورد نوربرگرینگ را بشکند و در تیتر خبرگزاری های دنیا پخش شود. پیشرانه ی این خودرو 10 سیلندر 5.2 لیتری می باشد که قدرت آن 640اسب بخار است. این خودرو سرعت 100کیلومتر بر ساعت را در 2.9 ثانیه سپری می کند. حداکقر سرعتش 325کیلومتر می باشد و قیمت آن 275هزار دلار است.

3-پینین فارینا EF7

یکی از شرکت های قدیمی طراحی اتومبیل های جهان که چندین سال برای فراری، مازراتی و سایر برندهای مطرح دنیا کارکرده است امسال با مدل جدید EF7 در نمایشگاه ژنو حاضر شد. طراحی این خودرو در استودیوی پینین فارینا انجام شد و پیشرانه و تجهیزات فنی آن قرار است شرکت HAW در آینده کامل کند.

4-استون مارتین والکری

پس از ولکان، شرکت استون مارتین طرح جدیدی با کد AM-RB 001 شروع کرد که همراه با تولید یک ابر خودروی میلیون دلاری بود، وقتی که از این خودرو در نمایشگاه ژنو پرده برداری شد نام والکری رسما برای این خودرو برگزیده شد. این خودرو با پیشرانه 12سیلندری 6.5لیتری والکری می تواند در مدت 2.5 ثانیه به سرعت 100کیلومتر برسد. قدرت آن برابر است با 1000اسب بخار و قیمت آن 3.2میلیون دلار می باشد.

5- هوندا سیویک تایپ R

سیویک یکی از خودروهایی است که محبوب مردم می باشد و جزو خودروهای اسپرت جمع و جور دنیا است که جزو هوندای ژاپن می باشد. در سال های آخر قدرتمند ترین مدل سیویک نسخه تایپ R به حساب می آید. این خودرو دارای پیشرانه ی 2لیتری توربو شارژ است که قدرتش به 315اسب بخار می رسد. قیمتی که برای این خودرو گذاشته اند 35هزار دلار می باشد.

6-آلپاین A110

این خودرو یکی از زیر مجموعه های شرکت خودرو سازی رنو فرانسه به حساب می آید که در ساخت و بهینه سازی خودروهای اسپرت بیش از 60سال است که سابقه دارد. پیشرانه این خودرو 1.8لیتری توربو شارژ می باشد. قدرت آن به 360اسب بخار می رسد که سرعتش در 4.5ثانیه به صد کیلومتر در ساعت می رسد، قیمت فروش این خودرو 57هزار یورو می باشد.

7- مرسدس AMG GT

با این که این خودرو هنوز هم به عنوان یک خودرو اسپرت دو در ساخته می شود، در نمایشگاه ژنو مدل مفهومی آن با چهار در معرفی شد. این مدل مفهومی هیبریدی می باشد که قدرت آن به 800اسب بخار می رسد. این خودرو در کمتر از 3 ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت می رسد.

logo