#


تویوتا کمری2018 با طراحی اسپرت رونمایی شد

3 می 2018 بدون نظر 595 بازدید

تویوتا کمری2018 با طراحی اسپرت رونمایی شد

رونمایی از تویوتا کمری2018 با طراحی اسپرت و جذاب

تویوتا کمری2018 که دارای طراحی اسپرت بوده و موجب لذت رانندگی را ارتقا می دهد برای اینکه موفقیت های خود را افزایش دهد به بازار عرضه خواهد شد. علیرغم این که کراس اوور و خودروهای شاسی بلند سهم بیشتری را از بازار سدان ها را برای خود کسب کرده اند اما تویوتا کمری همچون همیشه دارای فروش فوق العاده ای می باشد و در سال2016 نیز موفق شده عنوان پرفروش ترین خودروی سدان ایالات متحده را برای خود به ثبت برساند.

نسل حال حاضر خودروی تویوتا کمری در حال سپری کردن هفتمین سال ورود به بازار خود می باشد. کمری هرگز بر اساس طراحی خاص و یا نوآوری گسترش پیدا نکرده است و همیشه بسته ی کامل امکانات مد نظر مشتریان به همراه کیفیت فوق العاده این خورو موجب شده به عنوان نخستین گزینه ی خریداران خودروهای خانگی و سدان شناخته شود. تویوتا کمری2018 تفاوت های بسیار جامعی در مقایسه با نسل پیش از خود دارد؛ طراحی این خودرو بسیار اسپرت بوده و دارای بدنه ای حجیم می باشد و تجربه ی رانندگی با آن بسیار متفاوت است که تمام این موارد موجب شده سدان معروف کمری به عنوان یک گزینه جذاب شناخته شود.

این خودروی جدید دارای1.8 سانتی متر در عرض و5 سانتی متر در فاصله میان دو محور افزایش ابعاد می باشد. کمری2018 در خصوص ارتفاع سقف نیز به میزان2.6 سانتی متر کاهش داشته است و از سوی دیگر ارتفاع کاپوت آن نیز به میزان4 سانتی متر کاهش پیدا کرده استو این مساله موجب شده تا تجربه ای که افراد از سوار شدن به این خودرو دارند بسیار متفاوت باشد و سرنشینان آن حس نشستن درون خودرو را داشته باشند. تلسکوپی تعیین شده برای فرمان نیز در همین جهت تغییراتی را چیدا کرده است که مطابق با درخواست خود راننده می باشد. داشبورد و سپری که برای این خودرو در نظر گرفته شده است نیز دچار کاهش ارتفاع شده اند تا راننده بتواند دید بیشتری از قسمت جلویی خودروی خود را داشته باشد.

برای این که قابلیت های حرکتی و مانورپذیری کمری بیشتر شود تویوتا سفتی موجود بر روی سیستم تعلیق آن را بیشتر کرده است؛ البته تویوتا قبل از این و در سال2015 نیز با در نظر گرفتن گزارش های مالی که منتشر کرده است در ارتباط با نظری که مالکان کمری داشته اند سفتی سیستم تعلیق مدل پیشین این خودرو را کمی بیشتر کرده بود.

مدل جدید کمری دارای پلتفرم جدید تویوتا به نام TNGA می باشد و کلیه اجزای خودرو در این پلتفرم به شکلی طراحی شده اند که موجب می شود لذت رانندگی با آن بیشتر بوده و راننده و سرنشینان از حضور در این خودرو نهایت لذت را ببرند. البته باید این مساله را نیز عنوان کنیم که کلیه این موارد به درخواست آکیو تویودا که به عنوان مدیر عامل کمپانی تویوتا فعالیت دارد صورت گرفته است.

تویوتا کمری2018 دارای سیستم های قوای محرکه و انتقال قدرت کاملا مدرنی می باشد. نسخه ی استاندارد این خودرو دارای پیشرانه ی2.5 لیتری می باشد که چهار سیلندر تنفس طبیعی با نام Dynamic Force Engine برای آن در نظر گرفته شده است. تویوتا به جای اینکه در خصوص این خودرو از پیشرانه ی کم حجم استفاده نماید از پیشرانه ی تنفس طبیعی استفاده کرده که دارای کورس بیشتری می باشد و ضریب تراکم آن نیز بالاتر می باشد و سوخت به صورت مستقیم تزریق می شود. در این خودروی جدید از سیستم خنک ساری متغیر استفاده شده که در کنار تغییر زمان باز و بسته شدن سوپاپ های تویوتا با نام VVT-iE قرار گرفته است.

تویوتا هنوز اطلاعی در خصوص میزان قدرت و گشتاور تولید پیشرانه ی2.5 لیتری این خودرو را منتشر نکرده است اما این کمپانی در طی مراسمی که برای معرفی این خودرو برگزار شده بود اعلام نمود که توان تولیدی این خودرو در مقایسه با نسل پیش از آن افزایش قابل توجهی داشته است و در عین حال نیز مصرف سوخت این خودرو نیز بهترین کلاس را برای خود به ارمغان خواهد آورد. هم اکنون بهترین آماری که برای مصرف سوخت در کلاس خودروهای سدان خانوادگی تعیین شده برابر با7.5 لیتر در هر100 کیلومتر می باشد.

یکی از بزرگ ترین تغییراتی که کمری در مقایسه با نسل پیش از خود داشته در خصوص نسخه ی هیبریدی آن می باشد. کمری هیبریدی2018 در حال حاضر دارای باتری بزرگی می باشد و تویوتا محل قرارگیری آن ها را از صندوق عقب به قسمت زیرین صندلی ها منتقل کرده است. این مساله موجب شده تا فضای بار بهتری به همراه توزیع وزن مناسب و عملکرد دینامیکی بهتری برای این خودروی جدید به وجود بیاید. تویوتا ابراز امیدواری کرده که کمری هیبریدی بتواند رکورد مصرف سوخت پریوس را برای خود به دست بیاورد. این مساله به این مفهوم می باشد که نسل جدید سدان دوست داشتنی تویوتا در خصوص مصرف سوخت می تواند برابر با4.5 لیتر بر هر100 کیلومتر را به ارمغان بیاورد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.