#


تسلا مدل Y

5 می 2019 بدون نظر 357 بازدید

تسلا مدل Y

شرکت تسلا به تازگی از خودروی بسیار جدید خود به نام تسلا مدل Y رونمایی کرده است. عرضه این خودرو تمام برقی در سال 2021 است. طراحی این خودرو براساس مدل تسلا 3 بوده است . خودروهای الکتریکی شرکت تسلا در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است.قبل از این می توانستیم بگوییم خودروی تویوتا پریوس رقیب اصلی شرکت تسلا بوده است . شرکت های بسیار بزرگ دیگری نیز مثل فولکس واگن هم در زمینه خودروهای الکتریکی بسیار پیشرفت کرده اند و همین نیز باعث شده است تا محصولات شرکت تسلا در خطر باشند.

نخستین محصول تسلا که بسیار هم پرفروش بوود مربوط به تسلا مدل X  بوده است که البته قیمت آن نیز بالاتر از 100 هزار دلار بوده است و به خاطر این که صرفه اقتصادی نداشته است مردم خیلی به سمت آن جذب نشدند. زمانی که تسلا مدل 3 وارد بازار شد تقاضای مردم برای خرید آن نیز بیش تر می شود. الان هم عرضه تسلا مدل Y  باعث شده است تا فروش محصولات تسلا نسبت به قبل نیز بیش تر شود.

تسلا مدل Y

بررسی ویژگی های تسلا مدل  Y

از بیرون زمانی که به این خودرو نگاه می کنیم بسیار شباهت به تسلا مدل 3 دارد. البته مدل جدید تسلا مدل Y  می تواند با سه ردیف صندلی تولید شود و با توجه به ابعاد بدنه آن این مورد از نکته های مثبت تسلا مدل Y  است. البته هنوز از سایر موارد ظاهری مثل ارتفاع آن اطلاعاتی وجود ندارد و تنها همین سه ردیفه بودن صندلی های آن بیان شده است .

تسلا مدل Y   را نمی توان به صورت قطعی جز خودروهای کراس اوور نامید زیرا ارتفاع این خوردو از سطح زمین آن قدرها هم زیاد نیست. بیش تر مردم از شرکت تسلا می خواهند تا امکانات فنی زیادی را در خودروهای خود قرار دهد اما قیمت آن برای مردم مناسب باشد. تسلا مدل Y   نسخه های بسیار متفاوتی دارد که ارزان ترین آن ها نمونه ای است که شتابی برابر 5.9 ثانیه دارد و قیمت آن نیز برابر 39 هزار دلار است .

این خودرو زمانی که به صورت کامل شارژ شود می تواند به اندازه 370 کیلومتر حرکت کند. نسخه قدرت مند دیگری که تسلا مدل Y   دارد پرفرمنس نام دارد و می تواند در زمان 3.5 ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر برسد. اگر این خودرو یک بار کاملا شارژ شود می تواند به اندازه 480 کیلومتر شارژ شود . قیمت این محصول قدرت مند نیز برابر 51 هزار دلار است .

از تسلا مدل Y   مدل های مختلف در قیمت های بسیار متفاوتی وجود دارد بیش ترین آن ها قیمتی برابر 60 هزار دلار خواهد داشت. نمونه های قوی تر این خودرو هم شتاب آن ها از سایرین بهتر است و هم از ویژگی رانندگی دو دیفرانسیله برخوردارند.

اغلب امکانات رفاهی که در داخل این خودرو وجود دارد از راه صفحه نمایش لمسی بزرگی دارد می تواند کنترل شود . طبق عکس هایی که از آن منتشر شده است در داخل آن نیز دکمه های زیادی وجود ندارد و حتی در پشت فرمان نیز پنل هایی وجود ندارد. داشبورد این خودرو بسیار ساده است و روی آن نیز خط هایی وجود دارد که امکان دارد مربوط به سیستم تهویه آن باشد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.