مجله ماشین

تجهیز مرسدس بنزهای هیبریدی به قدرت800 اسب بخار

خودروهای مرسدس بنز هیبریدی به قدرت800 اسب بخار مجهز خواهند شد

کمپانی مرسدس بنز AMG تصمیم گرفته به زودی خودروی هیبریدی ای با قدرت800 اسب بخار را معرفی کند که دارای پیشرانه خورجینی هشت سیلندر بوده و موتور الکتریکی در محور عقب آن جای گرفته است.

پیش از این که کوپه چهار در این کمپانی رونمایی شود خودرویی مفهومی هیبریدی معرفی شد که دارای پیشرانه4.0 لیتری بوده و مجهز به هشت سیلندر خورجینی بوده و به همراه دو توربوشارژر نشان داده شد که این قابلیت را داشت قدرت805 اسب بخار را ایجاد کند. باید این نکته را نیز عنوان کنیم که این پیشرانه عنوان شده در خصوص مدلی که در نهایت تولید خواهد شد این قدرت را دارا نمی باشد اما خبر خوبی که وجود دارد این است که این پیشرانه در خصوص تولید خودروهای AMG وارد خواهد شد.

توبیاس مورس به عنوان رئیس کمپانی AMG طی مصاحبه ای که به تازگی با دیجیتال ترندز داشته تایید نموده که روزی پیشرانه ی هیبریدی خورجینی که مجهز به هشت سیلندر است وارد خط تولید خواهد شد. البته مورس در صحبت های خود هیچ اشاره ای به نوع خودرویی که از این پیشرانه در زیر کاپوت آن خواهد شد نکرده است اما اعلام نمود که تیم مهندسی مرسدس AMG هم اکنون در حال کار بر روی مدل تولیدی می باشند.

توبیاس مورس عنوان کرد که احتمالا مدل مفهومی GT که در سال2017 در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته شد را به خاطر داشته باشید؛ باید بگوئیم این خودرو مجهز به پیشرانه خورجینی بود که هشت سیلندر بوده و در جلو قرار گرفته بود اما موتوری الکتریکی نیز در محور عقب آن قرار داده شده بود. کلیه این امکانات در نظر گرفته شده است تا این خودرو بتواند توسعه کاملی داشته باشد و در نهایت روزی بتواند تولید نهایی را شاهد باشد و وارد بازار شود.

به همراه این پیشرانه خورجینی که هشت سیلندر هیبریدی بوده و توربوشارژر را در خود جای داده تکنولوژی های دیگری که از پروجکت وان مرسدس AMG الهام گرفته شده هم در تولید خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. یکی از مهم ترین این تکنولوژی ها توربوی الکتریکی AMG می باشد. این تکنولوژی هم اکنون در کراس اور آئودی SQ7  به کار رفته است اما در سال های آینده تولیدات عملکردی AMG استفاده بیشتری از آن خواهند کرد. کمپانی AMG در حال حاضر قصد دارد وزن کلی خودرو را کم کند و برای این کار از پکیج باتری که مخصوص این کمپانی است در خصوص موتور الکتریکی استفاده کرده و بدنه آن را نیز با استفاده از فیبر کربن تولید خواهد نمود.

logo