#


افزایش 60 تا 80 درصدی قیمت خودرو

6 سپتامبر 2018 بدون نظر 1551 بازدید

افزایش 60 تا 80 درصدی قیمت خودرو

قیمت خودرو  60 تا 80 درصد افزایش قیمت خواهد داشت

محمدرضا نجفی‌ منش دبیر انجمن تولید کنندگان لوازم خودرو با اشاره به بالا رفتن هفتاد و دو درصدی هزینه مواد اولیه، بیان کرد: این بالا رفتن قیمت قطعات با دلار 4200 تومان ارزیابی شده است، اگر با نرخ ارز کنونی در ایران بخواهیم قیمت قطعات را قیمت‌ گذاری نماییم، دست کم میان هشتاد تا صد و چهل درصد قیمت قطعات در آینده نه چندان دور افزایش خواهد داشت و به تناسب دست کم بین شصت تا هشتاد درصد قیمت نهایی خودرو بالاتر خواهد رفت.

دبیر انجمن تولید کنندگان لوازم خودرو با بیان این که در آینده قیمت خودرو میان شصت تا هشتاد درصد افزایش خواهد داشت، گفت: دلار 4200 تومانی هم اکنون هشت هزار تومان شده است پس به این نتیجه می رسیم که تناسب نرخ مواد اولیه هم افزایش خواهد داشت.

اگر مواد اولیه ای که در داخل کشور تولید می شود را به قیمت سال قبل نگه داریم آن وقت می توان نرخ ها را مثل گذشته تعیین کرد، ولی این کار درستی نیست. باید نرخ های واقعی را حاشیه بازار تعیین و اجازه دهیم که بازار خودش نسبت به نرخ های واقعی قیمت نهایی خودروها را تعیین کند.

محمد رضا نجفی منش در مورد این که با این بالا رفتن قیمت خودرو دیگر به هیچ عنوان قدرت خریدی وجود ندارد، عنوان کرد: بله این مسئله درستی است که دولت باید با مد نظر قرار دادن این موضوع، بالا رفتن دستمزد و بالا بردن قدرت خرید مردم را در دستور کار قرار دهد.

این در صورتی است که دبیر انجمن تولید کنندگان لوازم خودرو در گذشته بیان کرده بود: هم اکنون هفتاد هزار خودرو در انبارهای شرکت های خودروسازی به دلیل کمبود قطعه موجود است، که شرایط تحویل را ندارند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.