مجله ماشین

آشنایی بیشتر با کوانتوم 700اسب بخار

آشنایی بیشتر با کوانتوم 700اسب بخار

اخیراً نمونه ای تیونینگ شده از اتومبیل آریل اتم به اسم کوانتوم GP700 معرفی شده است که دارای نسبت اسب بخار به وزن، یک به یک می باشد. این خودروی ۷۰۰کیلوگرمی، قدرت موتوری معادل ۷۰۰اسب بخار  دارد. آریل اتم، حتی در نمونه ی استاندارد هم به عنوان یکی از سریع ‌ترین اتومبیل های موجود در بازار است؛ ولی در حال حاضر با نسخه ی تازه ای بر اساس آریل اتم آشنا خواهیم شد که کوانتوم GP700 نام دارد و با قدرت ۷۰۰اسب بخاری که دارد، آریل اتم استاندارد را به‌ آسانی کنار می ‌زند و در فهرست ابرخودروها قرار می ‌گیرد.

حتی در قیاس با قوی‌ ترین نمونه ی آریل اتم، باز هم اتومبیل کوانتوم GP700 دویست اسب بخار قدرت بالاتری دارد. این اتومبیل که نخستین و تنها خودروی کمپانی استرالیایی Quantum Performance است. این خودرو می ‌تواند در زمان ۲.۶ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. بنابر این باید اعتراف کرد که با یک اتومبیل کاملا مسابقه‌ ای سر و کار خواهیم داشت که قابلیت رانندگی در جاده های شهری را نیز دارد.نیروی مورد نیاز کوانتوم GP700 از یک موتور ۴سیلندر ۲.۷لیتری تولید می‌ شود که به دو سوپرشارژر مجهز شده است و می ‌تواند قدرت ۷۰۰اسب بخاری و گشتاور ۶۵۳نیوتن ‌متر تولید کند.

همه ی این گشتاور و قدرت با استفاده از یک جعبه‌ دنده‌ی ۶سرعته ‌ی سکوئنشال به محور عقب انتقال پیدا می ‌کند. به طور کلی وزن این اتومبیل فقط ۷۰۰کیلوگرم است؛ در نهایت نسبت اسب بخار به وزن همسان می باشد که از این لحاظ با ابر خودروی کونیگزگ آگرا وان، مساوی است و شصت درصد نسبت به  بوگاتی ویرون سوپراسپرت بهتر می باشد. حداکثر سرعت این خودرو به ‌طور الکترونیکی بر روی ۲۸۰کیلومتر بر ساعت ثبت شده است. در مورد هندلینگ کوانتوم GP700 باید گفت با اشاره به وجود باله ‌ی عقب بسیار بزرگی که بر روی این خودرو نصب شده است، قادر است که در سرعت ۱۸۰کیلومتر بر ساعت شتاب جانبی برابر با ۲.۵g را تحمل کند. ترمزهای که این خودرو دارد نیز به قدری قدرت دارند که قادرند گرانش منفی ۲g در زمان ترمزگیری به وجود بیاورند.

برای اولین بار از این خودرو در سال۲۰۱۵ رونمایی کردند و در حال حاضر تنها و البته اولین محصول این شرکت استرالیایی به حساب می آید. همان گونه که تولید کننده ی این خودرو بیان می ‌کند، با خرید این خودرو تجربه ‌ی فوق العاده رانندگی را می توانید به دست بیاورید. علاوه بر این متخصصان کوانتوم، هر یک از خودروها را بسته به سلیقه و نیازهای هر کدام از مشتریان تنظیم و تغییر می‌ دهند تا این خودرو بتواند به ‌‌خوبی انتظاراتی که هر یک از صاحبان این خودرو دارند را برآورده کند.

در حال حاضر این خودرو در بازار جهانی به فروش می رسد و قیمت آن با همه ی تجهیزاتی که دارد ، هفتصد هزار دلار آمریکا می باشد. علاوه بر این گزارش شده است که شرکت تولید کننده این خودرو در حال کار بر روی نسخه ‌ی سقف‌ دار این خودرو می باشد.

logo

آخرین مطالب مجله ماشین