مجله ماشین

آشنایی بیشتر با سیتروئن C5 ایرکراس

آشنایی بیشتر با سیتروئن C5 ایرکراس

بعد از اینکه تصاویری از سیتروئن C5ایرکراس به طور رسمی منتشر شد ، هم اکنون در نمایشگاه شانگهای از سیتروئن کراس اوور جدید به طور رسمی معرفی شد و اطلاعات مربوط به آن نیز منتشر شد. این خودرو برگرفته از کانسپت ایرکراس سال2015میلادی می باشد که این نشان دهنده ی آن است که نقطه ی عطف مهمی در استراتژی بازار سیتروئن می باشد ، چون سیتروئن ایرکراس نخستین اتومبیلی است که مجهز به سیستم تعلیق جدید و نو آورانه ی سیتروئن به نام «Progressive Hydraulic Cushions» می باشد.

سیتروئن

سیتروئن

طبق گفته ی سیتروئن ، این سیستم تعلیق جدید شامل یک سواری آرام و راحت منحصر به فردی است که معمولا از یک سیتروئن انتظار می رود و در اختیار طرفدارانش قرار می دهد. در این سیستم دو پمپ هیدرولیک جایگزین کمک فنرهای معمولی شده است که یکی از آن ها برای فشرده سازی و دیگری برای بازگشت به کار می رود. همچنین طبق ادعاهایی که سازنده فرانسوی کرده است در خودروی C5ایرکراس به خاطر اینکه فاصله های محوری کشیده تری در این سگمنت دارد ، فضای کابین پیشرویی را در رده خود عرضه می کند. کابین این خودرو علاوه بر این دارای یک صفحه آمپر تمام دیجیتالی 12.3اینچی ، یک صفحه نمایشگر هشت اینچی در بالای داشبورد ، شارژر بی سیم برای گوشی های هوشمند و غیره می باشد.

سیتروئن

سیتروئن

موتورهای C5 در آغاز از دو پیشرانه بنزینی با قدرت خروجی 165اسب بخار و 200اسب بخار تشکیل می شد که نیروی هر دو پیشرانه به وسیله ی یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک تنها به چرخ های جلو منتقل می شد ، ولی سیتروئن گفته است که نسخه ی پلاگین هیبریدی چهار چرخ محرک در آینده از این خودرو عرضه می شود که به یک موتور بنزینی 200اسب بخاری به همراه دو موتور الکتریکی مجهز می باشد ، که قدرت خروجی کلی این سیستم را به 300اسب بخار می رساند ، به همین ترتیب خودروی C5 تبدیل به قدرتمندترین خودرویی می شود که تا به الآن تولید شده است. همچنین این نسخه پلاگین هیبریدی می تواند به شکل تمام الکتریکی مسافت شصت کیلومتر را طی کند.

سیتروئن

سیتروئن

سیتروئن برای نسخه های دیفرانسیلی که در جلوی این کراس اوور قرار دارد سیستم جدیدی را ارائه داده اند که به آن “کنترل چسبندگی” می گویند. این سیستم باعث می شود تا کشش و چسبندگی خودرو بهبود یابد. این سیستم پنج حالت گوناگون را دارا می باشد که عبارتند از: استاندارد ، بیابان ، ماسه ، برف و ESP خاموش ، این حالت ها را می توان از طریق ماژول ESP انتخاب کرد.

سیتروئن

سیتروئن

به جز این موارد طیف وسیعی از سیستم های کمک راننده برای C5 ایرکراس عرضه شده است ، که دارای چند مورد می باشد مانند: ترمز ایمنی فعال ، پایین آمدن از شیب ها ، اخطار خروج از خط فعال و کروز کنترل تطبیقی با قابلیت ایست. این خودرو از ماه اکتبر وارد بازارهای چین خواهد شد ، ولی طب گفته ی سازنده فرانسوی ، اروپاییان برای داشتن این خودرو باید تا نیمه دوم سال 2018میلادی منتظر بمانند.

 

logo