#


آشنایی با برترین خودروهای تیونینگ برابوس آلمان

1 می 2018 بدون نظر 1971 بازدید

آشنایی با برترین خودروهای تیونینگ برابوس آلمان

معرفی برترین خودروهای تیونینگ برابوس با اصالت آلمانی

کمپانی تیونینگ برابوس به عنوان یکی از تیونرهای معتبر در جهان شناخته می شود که مدل های سفارشی از خودروهای مرسدس بنز و اسمارت و میباخ و تسلا را در آلمان بهینه سازی می نماید.

کمپانی تیونینگ آلمانی برابوس به عنوان یکی از معتبرترین و معروف ترین تیونرهای جهان شناخته می شود که تولیدات آن عمدتا با رنگ مشکی و بدنه ای عضلانی و غرش پیشرانه های V12 و V8 مورد توجه قرار گرفته اند. در این مقاله قصد داریم برخی از برترین و بهترین محصولات برابوس را که در دوران مدیریت بودو بوشمن بنیان گذار اصلی آن تولید شده اند معرفی کنیم. بودو بوشمن هفته ی گذشته در سن62 سالگی درگذشت و این مطلب در اصل برای گرامیداشت یاد و خاطره ی او می باشد.

خودروی خلاقانه برابوس راکت

بدون تردید یکی از محصولات معروف برابوس مدل های سری راکت می باشد که شروع آن با مدل برابوس راکت می باشد. پس از اینکه سری اول مرسدس بنز CLS کلاس وارد بازار شدند کمپانی برابوس در سال2006 مدل ویژه ی خود را که از این مدل بود معرفی نمود. در خصوص برابوس راکت از پیشرانه ی12 سیلندر که به شکل V بود استفاده شده و6.3 لیتری توربوشارژ و720 اسب بخار قدرت و همچنین1320 نیوتن متر گشتاور را تولید می نماید. این خودرو دارای سرعت نهایی362 کیلومتر بر ساعت در مدت زمان3.2 ثانیه به سرعت100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا می کند که در اصل به عنوان سریع ترین خودرویی که دارای چهاردر است طی آن سال ها شناخته می شود. این خودروی سریع به عنوان یکی از سریع ترین و پرشتاب ترین سدان سال2006 در مدل ویژه ی پلیس نیز وارد بازار شد.

خودروی ویژه برابوس SV12 Sبای توربو رودستر

برابوس دارای محصولات قدرتمندی است که یکی از بهترین آن نسخه ی تیونینگ شده نسل پنجم مرسدس بنز SL کلاس می باشد که با مدل SL600 معرفی شده است. زمانی که برابوس SV12 S رودستر در سال2006 میلادی معرفی شد این خودرو به عنوان یک خودروی زیبا و در عین حال قدرتمند کروک در جهان شناخته شد. تیم مهندسی ای که بر روی این خودرو فعالیت می کردند پیشرانه ی12 سیلندر را که به شکل V بود و 5.5 لیتری توربوشارژ استانداردی که در مرسدس بنز SL600 و دارای قدرت517 اسب بخار بود را مورد بازبینی قرار دادند تا در نتیجه بتوانند افزایش حجم به6.3 لیتر و قدرت نهایی730 اسب بخار را به دست بیاورند.

علیرغم قدرت این خودرو گشتاور آن نیز دچار تغییرات شد و از830 به1320 نیوتن متر از دور موتور2100 دست پیدا کرد که البته مجددا به1100 نیوتن متر محدودیت پیدا کرد. این خودروی کروک آلمانی که برای دو سرنشین طراحی شده دارای سرعت نهایی محدود شده به350 کیلومتر بر ساعت می باشد که تنها4 ثانیه زمان لازم دارد تا بتواند به سرعت100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

خودروی خاص برابوس مک لارن مرسدس SLR

گرندتورر زیبای مرسدس بنز SLR مک لارن که تولید شده در نتیجه تلاش و مشارکت نزدیک تیم های مهندسی مک لارن و مرسدس بنز SLR می باشد. این خودروی زیبا در دو مدل کوپه و رودستر تولید و عرضه گردیده است که کمپانی برابوس هر دو مدل این خودروی خلاقانه را با تیونینگ خاص خود همراهی نموده است. پیشرانه ی به کار رفته در این خودرو دست ساز بوده و 8 سیلندری می باشد که به شکل V می باشد و5.4 لیتری سوپرشارژ بوده و دارای قدرت617 اسب بخار و گشتاور780 نیوتن متر نیروبخش SLR می باشد. تغییراتی که کمپانی برابوس در پیشرانه انجام داده اکثرا در خصوص میل سوپاپ ها و سیستم خنک کنندگی و اگزوز اسپرت و دیگر قطعات و لوازم تمرکز پیدا کرده است تا در نتیجه قدرت آن به660 اسب بخار افزایش پیدا کند. در این خودروی جذاب دیفرانسیل لغزش محدود جدیدی نصب شده است و موجب شده برابوس SLR دارای نهایت سرعت340 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که در مدت زمان3.6 ثانیه می تواند به سرعت100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

خودروی خاص برابوس بولیت

یکی از زیباترین محصولات برابوس خودروی خاص برابوس بولیت می باشد که نسل سوم مرسدس بنز C کلاس به عنوان اساس آن شناخته می شود. به صورت دقیق تر باید بگوئیم برابوس بولیت به عنوان نسخه ی تیونینگ شده ی مرسدس بنز C63 AMG می باشد. این خودروی دارای پیشرانه ی8 سیلندری می باشد که به شکل V می باشد و6.3 لیتری تنفس طبیعی AMG با قدرت451 اسب بخار را دارا می باشد. تیم مهندسی ای که بر روی این خودرو فعالیت می کنند پیشرانه V8 را کنار انداختند و از نوع12 سیلندریV شکل استفاده نمودند که6.3 لیتری توربوشارژ بوده و دارای قدرت720 اسب بخار و گشتاور محدود شده به1100 نیوتن متر می باشد. این خودروی خاص دارای نهایت سرعت317 کیلوومتر بر ساعت می باشد که می تواند در مدت زمان3.9 ثانیه به سرعت100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.