مجله ماشین

تخم مرغ چه مدت بیرون از یخچال دوام می آورد؟

تخم مرغ چه مدتی می تواند در بیرون از یخچال بماند

تغییر دما باعث می شود رشد باکتری ها آسان تر شود و تخم مرغ ها به طور خاصی مستعد آلودگی با نوعی باکتری بدنام به نام سالمونلا می باشند. تخم مرغ از جمله پرمصرف ترین مواد غذایی در سراسر دنیا به حساب می آید. چنانچه تخم مرغ ها اصلا در یخچال گذاشته نشوند می توانید آن ها را در مکان خنکی به مدت تقریبا یک هفته نگهداری کنید. ولی هنگامی که تخم مرغ ها را در یخچال می گذارید دیگر نمی توانید آن ها را بیرون از یخچال نگه داری کنید.

چنانچه از چگونگی نگهداری صحیح تخم مرغ اطلاع داشته باشید، تخم مرغ هایی که در یخچال گذاشته می شوند را می توان چهار تا پنج هفته بعد از تاریخ درج شده روی بسته بندی هم نگهداری کرد. ولی تخم مرغ هایی که در یخچال گذاشته شده اند تا چه مدت خارج از یخچال دوام می آورند؟

قبل از این که کم کم نگران شوید، می توانید تخم مرغ ها را دو ساعت در دمای اتاق یا به مدت یک ساعت در دمای 90درجه فارنهایت (32.2درجه سانتیگراد) و یا گرم‌ تر نگهداری نمایید. بعد از دو ساعت پیشنهاد می شود که تخم مرغ ها را دور بیندازید و از تخم مرغ های جدید مصرف نمایید، به جای این که شانس تان را در مورد سالم بودن آن ها امتحان کنید. چرا؟ چون تغییر دما باعث می شود رشد باکتری ها آسان تر شود و تخم مرغ ها به صورت خاصی مستعد آلودگی با نوعی باکتری بدنام به نام سالمونلا یم باشند.

علائم سالمونلا هرگز خوشایند نمی باشند و از 12ساعت تا 72ساعت بعد از عفونت نمایان می شوند که می توان به اسهال، تب، گرفتگی عضلات شکم، و استفراغ اشاره نمود. در بعضی از افراد اسهال احتمال دارد به قدری شدید باشد که کار به بستری شدن در بیمارستان بکشد.

بر اساس برآورد سازمان غذا و داروی آمریکا، سالانه تقریبا 79هزار مورد بیماری و 30مورد مرگ از طریق تخم مرغ های آلوده به سالمونلا موجود می باشد. در نهایت، چنانچه تخم مرغ هایی که قبلا در یخچال قرار داشتند به مدت یک شب روی پیشخوان آشپزخانه باقی مانده اند، ارزش مصرف و به خطر انداختن سلامت را ندارند.

خوشبختانه رسیدگی و درست کردن تخم مرغ به شیوه صحیح بسیار راحت می باشد. مطمئن شوید تخم مرغ ها در دمای کمتر از 40درجه فارنهایت (4.4درجه سانتیگراد) در یخچال نگهداری می گردند، هر نوع تخم مرغ دارای ترک را دور بیندازید و دست ها و ظروفی که در تماس با تخم مرغ های خام بوده اند را به خوبی شستشو دهید.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *