مجله ماشین

چای اولانگ

خواص چای اولانگ و اثرات شگفت انگیز آن

چای اولانگ از چای های پرخاصیت و خوش عطری است که در کشور چین تولید می شود. چای اولانگ قدمتی 400 ساله در این سرزمین دارد و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اولانگ در زبان چینی به نام اژدهای سیاه نام دارد که در فرهنگ چین اژدها حیوانی خوش یمن است و چون این چای فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و خوشبختی را برایشان به همراه داشته است این نام را برای آن برگزیده اند.

چای اولانگ

این چای از گیاه Camellia sinensis گرفته می شود در واقع تمام چای ها مانند چای سیاه، چای سبز و چای اولانگ همه از یک گیاه گرفته می شود و اگر از گیاه دیگری باشد دیگر به آنها عنوان چای اطلاق نمی شود.

کلیه چای ها زمانی که برداشت می شوند سبز رنگ می باشند تفاوت چای سبز و چای اولانگ در فرآیند تولید آن می باشد.

برگ های سبز چای حرارت داده می شوند تا اکسیداسیون در آنها انجام شود و بعد زمان آن می رسد که برگ ها خشک شوند و با یکبار خشک شدن به علت از بین رفتن ساختار سلولی، برگ ها پیچ می خورند که در این مرحله چای سبز ایجاد شده اما برای تهیه چای اولانگ باید برگ ها در موقعیت کنترل شده ای محافظت شوند تا دوباره اکسیداسیون صورت گیرد.

چای اولانگ

شاید بتوان گفت این چای همان چای سبز است که فقط یک مرحله اکسیداسیون بیشتر دارد و با دقت بیشتری نسبت به فرآیند تهیه آن برخورد می شود.

ارزش تغذیه ای چای اولانگ

چای اولانگ

این چای منبع بسیار غنی از ویتامین ها و املاحی مانند: کلسیم، منیزیم، مس، پتاسیم، سلنیم، اسیدفولیک، کاروتن و ویتامین A، ویتامین C، ویتامین K و ویتامین های گروه B می باشد و همچنین سرشار از ترکیبات پلی فنلی است که خواص آنتی اکسیدانی دارد.

چای اولانگ و اثرات کاهش وزن

طی تحقیقات و بررسی های انجام شده در سال 1998 بر روی زنان چینی مشخص شده که مصرف مداوم چای اولانگ برای مدت 6 هفته باعث کاهش وزن بدن می شود.

جهت کاهش وزن دو مکانیسم وجود دارد

چای اولانگ

  • افزایش انرژی مصرفی: کافئین متابولیسم را افزایش می دهد یعنی باعث افزایش انرژی مصرفی می شود کافئین یکی از محرک های اصلی کاهش وزن است که در انواع چای به وفور یافت می شود.
  • محدود کردن جذب درشت مغذی ها: چای اولانگ جذب چربی ها و کربوهیدرات ها را محدود می کند و منجر به کاهش وزن می شود.
    چینی ها معتقدند که چای اولانگ وزن را در محدوده طبیعی حفظ می کند و اضافه وزن را کاهش می دهد و تقریباً بعد از 6 هفته مصرف چای اولانگ 64 درصد افراد چاق و 66 درصد افرادی که مبتلا به اضافه وزن بودند بیش از ا کیلوگرم وزن کم کردند و 22 درصد افراد شرکت کننده بیش از 3 کیلوگرم وزن کم کردند.

پیشگیری سرطان

گیاهان برای در امان ماندن از آسیب های ناشی از فتوسنتز در سلول هایشان پلی فنل تولید می کنند که این پلی فنل ها ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند که اثرات مفیدی برای بدن دارند و باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان می شوند.

چای اولانگ

طی تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شده که مصرف کنندگان چای کمتر از سایرافراد به سرطان پوست مبتلا می شوند و همچنین پلی فنل های موجود در چای اولانگ از رشد سلول های سزطانی در معده جلوگیری می کند.

دانشمندان ادعا می کنند که این چای می تواند با سرطان سینه مبارزه کند زیرا تومورها را متوقف می کند. چای اولانگ DNA سلول های سرطانی را مختل کرده و مانع رشد و پیشرفت تومور می شود.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *