مجله ماشین

راه اندازی 350مرکز اورژانس اجتماعی

راه اندازی 350مرکز اورژانس اجتماعی

حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: از اول سال جاری تا به الآن در کشور حدود 350مرکز اورژانس اجتماعی راه اندازی شده است ولی لازم است که منبع های اعتباری آن ها را فورا دریافت کنیم تا خدماتی را با کیفیت بهتری در اختیار همگان قرار دهیم.

به گزارش از من بپرس، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: در تمام شهرهایی که بالای 50هزار نفر جمعیت دارند مراکز اورژانس اجتماعی فعال شده اند.

حبیب الله مسعودی خاطر نشان کرد: طبق قانون توسعه ششم باید تا آخر سال اول قانون این مراکز راه اندازی می شد و برای انجام این کار یکصد میلیارد تومان در بودجه سال96 در نظر گرفته اند.

وی در ادامه گفت: ویژگی ای که بهزیستی با همراهی وزارت بهداشت برای نوزادنی که از مادران معتاد در بیمارستان ها متولد می شوند دارد این است که اگر نوزادی از مادر معتاد متولد شود او را مرخص نمی کنند تا اینکه اقدامات لازمه را برای نوزاد انجام دهند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: این فعالیت ها علاوه بر اینکه کارهای مدد کاری از طرف بهزیستی را شامل می شود بلکه اقداماتی هم از طرف وزارت بهداشت باید صورت گیرد.

اورژانش اجتماعی اقداماتی که انجام می دهد موضوعات اجتماعی مانند همسرآزاری، خودکشی و کودک آزاری را پیگیری می کند و شماره تلفن 123را برای این فعالیت قرار داده است.

logo

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *