مجله ماشین

خواص درمانی و فواید کاکل ذرت

خواص درمانی و فواید کاکل ذرت

طبق تحقیقات (ماکس سللر) کاکل ذرت دارای عناصر معدنی مختلف به حالت املاح، مخصوصاً املاح پتاسیم و کلسیم می باشد. به علاوه دارای گلوکز، مالتوز، آلانتوئین دو استرول، اسیدهای چرب اشباع شده و اشباع نشده و اسید سرو برنیک می باشد. کاکل ذرت را قبل از رسیدن میوه یعنی قبل از پژمرده شدن باید چید و بسرعت در آفتاب خشک کرد. کاکل ذرت پس از خشک شدن به رنگ قهوهای در میآید. جوشانده کاکل ذرت از جمله مدرهایی است که نتایج نیکو داده، در رفع رسوبات ادراری اعم از این که این رسوبات شامل اورانها و اسید اوریک یا به رنگ روشن شامل ترکیبات فسفاته باشد.

کاکل ذرت دارای بهترین عوامل ادرارآور است. (دکتر آهرو)ی فرانسوی درباره این عوامل و تأثیر آن چنین می نویسد: جوشانده کاکل ذرت به قدری موثر است که در عرض سه یا چهار روز ترشحات ادراری به طور قابل توجهی افزایش یافته، نبض مرتب میزند. این جوشانده کمترین اثر بدو یا اختلالی در دستگاه هاضمه و سیستم اعصاب به وجود نمی آورد و حتی اگر به مقدار زیاد و در مدت طولانی کاکل ذرت مصرف گردد، هیچ گونه ضرر و زیانی ندارد. به همین جهت است که با جرات میتوان در امراضی مزمن مصرف ان را به مدت یک ماه و تا شش ماه ادامه داد.

کاکل ذرت

کاکل ذرت

جوشانده کاکل ذرت به مقدار ده تا سی گرم در یک لیتر آب در مواردی که بیمار مبتلا به حبس البول یا شن کلیه و یا کیسه صفرا میباشد و مثانه اش سرماخورده و یا مبتلا به ورم مثانه مزمن شده است یا دچار قولنج کلیوی گردیده است تجویز می گردد.اشخاصی که مزاج آنها مستعد تولید شن در کلیه و یا کیسه صفرای آنهاست، با مصرف جوشانده کاکل ذرت می توانند وسیله مطمئن در دسترسی خود داشته باشند و به طور کلی می توان گفت در تمام امراضی که احتیاجی به خروج ادرار است مصرف جوشانده کاکل ذرات بسیار مفید و موثر است.

پزشکان و متخصصین اطمینان می دهند که جوشانده کاکل ذرت در معالجه و رفع یبوست و نارسایی کبدی نیز نتایج خوبی دارد و در این مورد شربت ذرت را که از ده تاپنج گرم شیره مایع کاکل ذرت در ۹۸۸ گرم شربت ساده به دست آمده است، مقدار مصرف آن هم ۳۰ تا ۸۰ گرم در روز است. البته جوشانده کاکل ذرت بهتر خواهد بود. در ایران کم و بیش خانوداهها به خواص درمانی کاکل ذرت آگاهی دارند و آن را در مواقع لازم و ضروری مصرف میکنند، ولی کسانی که بیماری سنگ کلیه و مثانه دارند، یا التهاب ورم و درد مثانه و کلیه، نزله مثانه، قولنج، آلبومنیوری، بیماریهای قلبی یا به نقرس، یبوست، نارسایی کبد مبتلا هستند، می توانند با اطمینان خاطر جوشانده آن را در یک ماه تا شش ماه مصرف کنند و شفای کامل خود را از این بیماری به چشم ببینند.

کاکل ذرت دارای چند نوع قند و سرشار از املاح پتاسیم و کلسیم است. به همین علت یکی از بهترین داروهایی است که ادرارآور و برای مبتلایان به سنگ کلیه و مثانه و عفونتهای مجاری ادرار و التهاب مثانه، نزلهٔ مثانه، باویامان (نفریت) پیدا شدن آلبومین در ادرار و بیماریهای قلبی و نقرس، دارویی مفید است و کاکل ذرت از جمله داروهایی است که هیچ گونه ضرر نمی رساند و اعتیاد نمی آورد.

logo

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *