#

الزایمر
11 فوریه 2019 بدون نظر 1335 بازدید

الزایمر

نام بیماری الزایمر را حتما بارها شنیده اید این بیماری به اختلالات موجود در حافظه برمی گردد.در بیماری الزایمر برخی از سلول های مغزی می میرندو همین باعث کاهش حافظه و قدرت تمایز و شناخت می شود.این بیماری اغلب در سنین بالا به سراغ انسان می اید و مشکلات زیادی را نیز برای انسان به همرا خواهد داشت.

فردی که به الزایمر مبتلا می شود مسلما همه چیز را فراموش می کند از نام خود و اطرافیان گرفته تا ادرس منزل و مکان های دیگر به همین دلیل نیاز دارد تا مراقبت های همه روزه و تمام وقت از او صورت گیرد تا احتمال خطراتی که او را تهدید می کند به حداقل برسد.

یک بیمار در همان ابتدا به طور کامل همه چیز را فراموش نمی کند بلکه تا فراموشی کامل مراحلی را طی می کند. دراولین مرحله این بیماری فرد مبتلا حافظه کوتاه مدت خود را ازدست می دهد و نام ها و یا ادرس ها را به صورت ناقص فراموش می کند.اما در مراحل بعدی پیشرفت کرده و باعث می شود مغز انسان به تحلیل برود.

الزایمر

طب سنتی برای جلوگیری از الزایمر چه پیشنهاد می دهد؟

۱-استفاده از کندر:کندر گیاهی است که از ان صمغ ان می توان به عنوان خوش بو کننده استفاده کرد علاوه بران عصاره بسیار تلخی دارد از فواید ان تقویت حافظه است.این گیاه در بارداری برای مادران توصیه شده است که با خوردن ان فرزند باهوش تری خواهند داشت.پس این گیاه تاثیرهای مثبتی را روی فعالیت های مغز دارد و باعث جلوگیری از بیماری الزایمر می شود.

۲-دارچین: دارچین را می توانید همراه با چای ،سالاد و سایر مواد پخته شده مصرف کنید .

۳-اسیدهای چرب امگا ۳: از جمله مواردی که سرشار از امگا ۳ هستند ماهی و میگواند با مصرف این مواد می توانید به مقابله با فراموشی بپردازید.

۴-زعفران: قبلا بیان کردیم بیماری الزایمر در اثر مرگ سلول های مغزی صورت می گیرد اما تحقیقات ثابت کرده است زعفران حاوی ماده است به نام کورسین که از مرگ سلول های مغزی جلوگیری می کند به این ترتیب می توان از ان به عنوان یک گیاه برای مقابله با الزایمر یاد کرد.

۵-قهوه: تحقیقات نشان داده است نوشیدن قهوه از بیماری الزایمر جلوگیری می کند طبق تحقیقات افراد میانسالی که روزانه بین ۳ تا ۵ فنجان قوه مصرف می کنند خط بیماری الزایمر در ان ها بین ۶۰ تا ۶۵ درصد کاهش می یابد.

۶-هسته انگور: هسته انگور ماده ای دارد به نام پلی فنول است علاوه بران پروتئینی در مغز وجود دارد که با افزایش ان الزایمر ایجاد می شود .ماده موجود در هسته انگور از افزایش این ماده جلوگیری می کند پس با الزایمر می جنگد و به مقابله با ان می پردازد.

روش های پیشگیری الزایمر

بیماری الزایمر به مغز انسان مربوط می شود پس برای جلوگیری از ان بهتر است فعالیت های مغزی و فکری خود را افزایش دهید.ورزش و تمرینات بدنی نیز نه تنها برای سلامت بدن افراد مفید است بلکه روی مغز انسان نیز اثرات خوبی دارد.

برای اینکه از این بیماری در امان باشید بهتر است مایعات زیادی بنوشید و از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید. رژیم غذایی که شما دارید نیز باید سالم باشد .استفاده از فست فود ها و استفاده نکردن از میوه ها و سبزیجات تازه خود باعث فراموشی خواهد شد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *