#


جنگ موتورهای جستوجو: گوگل احتمالا ۳.۵ میلیارد دلار به سامسونگ پرداخت خواهد کرد

سامسونگ گلکسی اس 8
18 آگوست 2017 بدون نظر 1307 بازدید

جنگ موتورهای جستوجو: گوگل احتمالا ۳.۵ میلیارد دلار به سامسونگ پرداخت خواهد کرد

این روز ها کمپانی گوگل مشغول تمدید گواهی های خود می باشد و تحلیلگران کره ای اظهار کردند که این شرکت ممکن است مبلغی تا ۳.۵ میلیارد دلار در ازای دریافت گواهی موتور جستوجوی پیش فرض به سامسونگ پرداخت کند.

بر اساس این گواهی، کمپانی سامسونگ موظف است تا این موتور جستوجو را به طور آشکار در دستگاه های خود قرار دهد. به عنوان مثال، تصویری که در ادامه از دستگاه Galaxy S8 مشاهده می کنید گویای این قضیه است. نوار جستوجوی گوگل به طور برجسته در وسط home screen قرار گرفته است. همانند این دستگاه، میلیون ها دستگاه دیگر این کمپانی همین چیدمان پیش فرض صفحه اصلی را به نمایش می گذارند.

حفظ جایگاه این نوار جستوجو در دستگاه های سامسونگ برای گوگل ارزان تمام نخواهد شد

حفظ جایگاه این نوار جستوجو در دستگاه های سامسونگ برای گوگل ارزان تمام نخواهد شد

نیازی به گفتن نیست که گوگل قصد دارد تا سرمایه گذاری هایش در قسمت تبلیغات به کمک اپلیکیشن های جستوجو و مرورگر خود -که سامسونگ به طور پیش فرض بر روی دستگاه های خود نصب می کند- جبران کرده و بازپس گیرد. بنابراین سناریویی برد-برد برای هر دو طرف خواهد بود.

در هر صورت، این حجم وسیع از هزینه های دریافت تمدید گواهی بار دیگر این قضیه را اثبات می کند که در طی چند سال اخیر چقدر درآمد حاصل از جستوجو و تبلیغات بر روی تلفن های همراه اهمیت پیدا کرده است.

در روز های گذشته نیز خبری با عنوان “گوگل برای حفظ جایگاه موتور جستوجوی پیش فرض ۳ میلیارد دلار به اپل پرداخت می کند” منتشر شد که در ازای پرداخت این مبلغ، گوگل به عنوان موتور جستوجوی پیش فرض بر روی آیفون ها و آیپد ها باقی خواهد ماند. این مقدار، سه برابر مبلغ گزارش شده ای است که گوگل در سال ۲۰۱۴ برای تمدید این گواهی به اپل پرداخته است. قاعدتا سامسونگ نیز با شنیدن نتیجه این مذاکرات، تلاش می کند تا مبلغی بالاتر از آن از کمپانی گوگل استخراج کند!

کمپانی سامسونگ بیشتر از هر کمپانی دیگری تلفن همراه به فروش می رساند؛ پس به نظر می رسد که پیش فرض ماندن موتور جستوجوی گوگل بر روی این دستگاه ها از اهمیت بالاتری در زمینه ی درآمد های حاصل از تبلیغات برخوردار است.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *