#


گوگل پلی استور اپلیکیشن های پر ایراد و باتری خور را در جستوجو پایین تر می برد

14 مرداد 1396 بدون نظر 293 بازدید

گوگل پلی استور اپلیکیشن های پر ایراد و باتری خور را در جستوجو پایین تر می برد

پوشیده نیست که فروشگاه گوگل پلی پر از اپلیکیشن های کم ارزش و پر ایراد است که می توانید با جستوجوی کلمه ی “guide” در نوار جستوجو با چشم خودتان مشاهده کنید! گوگل خود نیز از این موضوع باخبر است. به عنوان مثال می توان به آخرین اعلان این کمپانی در وبلاگ Android Developers خود منتشر نموده اشاره کرد.

بر اساس این اعلامیه اپلیکیشن هایی که مشکلات عملکردی دارند در نتایج جستوجو به پایین تر منتقل می شوند. گرچه این اقدام در مقابله با مشکل پیش رو آنچنان کار ساز نیست اما برای شروع بد نخواهد بود!

به نظر می رسد این تغییر مدتی است در اپلیکیشن ها به عمل آمده که شرکت گوگل توانسته مجموعه ی اطلاعات قابل قبولی درباره این اقدام جمع آوری کند. بنابراین نتایج جستوجو مثبت و کارآمد تر شده اند؛ به شکلی که برنامه های با کیفیت تر (بنا بر تعریف گوگل) با نصب و استفاده ی بیشتر و کاهش در Uninstall شدنشان روبرو شده اند.

رتبه دهی جدید برنامه ها تحت تاثیر این است که به چه میزان بر روی دستگاه های کاربران شرکت کننده در برنامه ی اختیاری خوب عمل کرده اند. در این مورد معنای “کیفیت” تنها به کم شدن موارد کرش (crash)، لگ (lag) و مصرف باتری باز می گردد.

اگر یک اپلیکیشن شامل این الزامات نشود، در نتایج جستوجو جایگاه پایین تری نسبت به اپلیکیشن های مشابه خواهد داشت. علاوه بر این در الگوریتم های یابنده مانند قسمت Similar apps نیز تنزل رتبه خواهد داشت.

حال آنکه این روش ممکن است به تمیز کردن ویترین فروشگاه کمک کند، تغییر اصلی از زمانی به وقوع خواهد پیوست که گوگل اپلیکیشن های کلاه برداری را با عنوان “موفق” در نظر نگیرد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *