#


مجموعه امنیتی گوگل با نام Play Protect به اندروید و فروشگاه گوگل پلی آمد

11 آگوست 2017 بدون نظر 451 بازدید

مجموعه امنیتی گوگل با نام Play Protect به اندروید و فروشگاه گوگل پلی آمد

هم اکنون کمپانی گوگل Play Protect را به همراه نسخه ی ۱۱ از Google Play Services در اختیار همگان قرار داده است. این خبر روز گذشته به دست رسانه ها رسید و دنباله ی رو نمایی از این سرویس در همایش Google I/O 2017 در ماه می می باشد.

سرویس Google Play Protect مجموعه واحدی از ابزار های امنیتی اندروید مانند بازرسی اپلیکیشن ها (Verify Apps)، حفاظت مرورگر ها (browser protection) و اقدامات ضد سرقت (anti-theft) است. قابل ذکر است که پیش از این نیز سالها بازرسی اپلیکیشن ها مورد استفاده ی گوگل بوده است. ابزار App Verification به طور منظم اپلیکیشن ها را اسکن کرده و از عملکرد صحیح آن ها و همچنین ایمن بودنشان اطمینان حال می کند. در حالی که بخش ضد سرقت در قالب اپلیکیشن Find My Device از سوی گوگل در دسترس قرار داشته است.

سرویس جدید Google Play Protect در دستگاه های اندرویدی سراسر جهان مشاهده شده است. در ابتدا در قسمت تنظیمات دستگاه و اکنون نیز به فروشگاه گوگل پلی Google Play Store راه یافته است.

گزارش ها حاکی از این است که برخی کاربران کادر جدیدی را در قسمت My apps & Games و در زیر تب Updates در فروشگاه گوگل پلی مشاهده کرده اند. این آپشن به شما اجازه می دهد تا اپلیکیشن ها را برای یافتن ویروس یا بدافزار اسکن کنید. به علاوه برچسبی نیز با عنوان “Verified by Play Protect” در منوی کشویی گوگل پلی به چشم می خورد.

گرچه ممکن است هنوز تمام کاربران این به روز رسانی را دریافت نکرده باشند اما کاربران و منابع معتبر انتشار این به روز رسانی را تایید کرده اند. مدتی طول می کشد تا تمامی کاربران این تغییرات را مشاهده کنند.

قابلیت اسکن اپلیکیشن Play Protect به طور پیش فرض فعال بوده و خود کار عمل می کند. با این حال شما می توانید آن را از مسیر زیر شخصی سازی کرده و مثلا بررسی منظم تهدید های امنیتی را غیر فعال کنید (گرچه اصلا توصیه نمی شود!).

در قسمت تنظیمات Settings دستگاه:
Google > Security > Verify Apps

این اپلیکیشن، قابلیت جدید و جذابی نیست که شما از کار کردن با آن لذت ببرید! اما داشتن یک تصور بهتر از وضعیت فعلی امنیتی دستگاهتان، خاطر شما را آسوده می کند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *