مجله ماشین

چمدان خودران

چمدان خودران Gita که توسط شرکت Piaggio Fast Forward عرضه شده است اولین چمدانی نیست که وسایل و بار شما را درست پشت سرتان برایتان حمل میکند اما طبق اظهارات این شرکت،  Piaggio Fast Forward قرار است مانند یک چرخ خرید و ربات حمل بار، برای رفع نیاز های روزمره شما و حمل بار های هر روزه، مانند یک چرخ خرید به خدمتتان درآید.

این ربات و چمدان خودران با فرم و اندازه تقریبی یک طبل، دارای یک محفظه اصلی برای نگهداری مایحتاج خریداری شده شما و ابزار و وسایل مورد نیازتان است و طوری طراحی شده است که دقیقا پشت سرتان شما را تعقیب میکند؛ به این ترتیب وسایل و بارهایتان همواره در فاصله ای امن در پشت سرتان در حرکت هستند و هنگامی که توقف کنید نیز، چمدان خودران  Piggio Fast Forward Gita درست در کنارتان می ایستد.

چمدان خودران

 

ظاهر چمدان خودران ،به شکل دایره ای با قطر ۵۶ سانتیمتر است که دو طرف آن را دو چرخ دایره شکل احاطه کرده اند و در میان آنها محفظه ای بزرگ قرار گرفته است. محفظه این چمدان یا چرخ خرید خودران که قادر به حمل بارهایی با وزنی حدود ۱۸ کیلوگرم است کاملا محصور و بسته و دارای دریچه ای با قابلیت قفل شدن است و به این ترتیب شما هیچ گاه نگران گم شدن و یا دزدیده شدن بارها و وسایلتان نخواهید بود.

برای آنکه Piggio Fast Forward Gita بتواند همواره به دنبال کاربر حرکت کند لازم است کاربر کمربند مخصوصی را به لباس خود ببندد که از طریق وای فای (Wi-Fi) به چمدان متصل می شود. البته یکی از ویژگی های بسیار جالب این چمدان خودران آن است که شما قادر خواهید بود با مشخص کردن مسیر حرکت تان بر روی نقشه، از قابلیت عملکرد خودکار چمدان بیشتر بهره ببرید و با این شیوه چمدان حتی بدون حضور شما به مقصدی که برایش تعیین کرده اید می رسد.

به تازگی کمپانی سامسونگ و سامسونیت اقدام به همکاری جهت ساخت چمدان‌های هوشمند کرده‌اند. این چمدان به همراه چیپی که داخل آن تعبیه می‌شود، عرضه خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به یافتن محل چمدان از طریق GPS اشاره کرد. اگرچه این قابلیت یکی از ابتدایی‌ترین ویژگی‌های چمدان‌های هوشمند است، اما در آینده‌ای نزدیک چمدان‌های هوشمند قابلیت‌های ارسال پیام را به صاحب خود خواهد داشت.

چمدان هوشمند پاپی وان

پاپی وان چمدانی است که بدون نیاز به دست، مانند یک حیوان خانگی دنبال شما حرکت می‌کند.این چمدان هوشمند به ‌صورت خودکار دنبال شما حرکت می‌کند تا دستان شما آزاد باشند. این چمدان که 90Fun Puppy 1 نام دارد، می‌تواند مدام پشت سر شما حرکت کند یا از طریق ریموت کنترل از آن بخواهید که پیش شما بیاید. شرکت چینی برای ساخت محصول با شرکت Segway که سازنده‌ی اسکوتر‌های دوچرخ نه‌چندان موفق است، همکاری کرده تا سیستم جاذبه‌ محوری را طراحی کند که چمدان ۲۰ اینچی بتواند در حین حرکت، تعادل خود را حفظ کند.

پاپی وان اولین چمدانی نیست که حالت خودران دارد. Cowarobot R1  دیگر چمدانی است که به لطف داشتن حسگرهای داخلی به جایی برخورد نمی‌کند و از پرتگاهی نمی‌افتد.

موضوعات

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *