#

10 فوریه 2019 بدون نظر 1604 بازدید

ویندوز لایت

شرکت مایکروسافت در تلاش است تا بتواند نسخه جدیدتر و ساده تری از ویندوز را عرضه کند این شرکت ویندوز جدید را ویندوز لایت نامیده است.این نسخه از اندروید در مقابل نمونه های قبلی مانند ios  و chrome os قرار گرفته است و با ان ها به رقابت خواهد پرداخت.نسخه ویندوز یاد شده با نمونه های قبلی تفاوت های زیادی داردو تنها در نام خود با ویندوز های قبلی مشابه است اما در دیگر ویژگی های تفاوت دارند. حتی شاید درزمان عرضه ان نام ان را هم تغییر دهند و دیگر از لحاظ نام هم مانند سایر ویندوز های یاد شده نباشد. این تغییر نام باعث خواهد شد که کاربران انتظارات قبلی را ازان به عنوان یک ویندوز نداشته باشند.

خود واژه ویندوز زمانی که برای این موضوع مطرح می شود ،انتظارات زیادی را برای فرد فراهم می کند و کاربران از ان پس انتظار خواهند داشت تا بعضی دیگر از اپلیکیشن ها نیز در ان ها اجرا شود وافراد بتوانند به راحتی از ان ها استفاده کنند.کاربران نیاز دارند که نسخه ویندوز ان ها ویژگی های خاصی داشته باشند برای مثال کلید استارت در دسترس ان ها باشد.

مایکروسافت خواهد توانست با این ویندوز به رقابت با گوگل ویا کروم اواس بپردازد. مایکروسافت از این ویندوز به عنوان سیستم عامل مستقلی در پروژه ی قنطورس مطرح کرده است.

حال اگر ویندوز لایت معرفی شده ویژگی های مورد انتظار کاربر را نداشته باشد نمی تواند انتظارات کاربر را به طور کامل برطرف کند و از ان پس کاربران کم تری طرفدار ان خواهند بود و از ان استفاده خواهند کرد. و شاید بعضی تغییرات به علت شکست ویندوز تبدیل شود مانند تغییرات در منوی استارت در ویندوز ۸ که به علت ناکامی ان منجر شد.

طبق گزارشات ارائه شده ویندوز لایت را افراد نمی توانند خریداری کنند ویا در بخش های تجاری ان را ببینند،بلکه در اصل هدف ان اجراشدن در دستگاه هایی است که وزن کمی دارند وهمیشه روشن اند.شرکت سازنده این ویندوز یک رابط کاربری کاملا متفاوت را ارائه کرده است که می تواند ان را از ویندوز ها متمایز کند.

ویندوز لایت برای افرادی مناسب است که نسخه کاملی را از یک ویندوز نمی خواهند.در واقع کسانی که از ایپدهای اپل می و یا دستگاه  هایی دارند که مجهزبه کروم اواس هستند را استفاده می کنند طرفدار ویندوز لایت خواهند بود.

ویندوز لایت

از ویندوز لایت برای پردازش های سبک استفاده می شود .سیستم عامل هایی که اکنون در بازار موجودند می توانند نیازهای اولیه کاربران که از تبلت و لپ تاپ ها استفاده می کنند را برطرف می کند.

انتظارتی که از ویندوز لایت داریم؟

در این ویندوز جدید مایکروسافت وب از شاخص های بارزی برخوردار است و ارتباط زیادی با سیستم عامل خواهد داشت. اگر بعدها ببینیم دستگاه هایی که دارای ویندوز افیس اند می توانند به راحتی و به صورت رایگان  به نسخه های مربوط به وب افیس دسترسی داشته باشند مطمئنا نباید تعجب کنیم.مایکروسافت در تلاش است تا در این ویندوز کابران را هرچه بیش تر به سمت اپلیکیشن های مبتنی بر وب سوق دهد.

اگر کارهای روزمره شما در استفاده از کامپیوتر به گوش دادن اهنگ و یا نوشتن اسلاید و…ختم می شود این ویندوز برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *