مجله ماشین

ایپد پرو 2018

ایپد پرو 2018 ،11 اینچ شرکت اپل با ظاهری و سخت افزاری جدید به روز شده است. آیپد پرو به‌‌صورت کامل از ابتدا بازطراحی شده است. طراحی تمام‌صفحه‌ی آیپد پرو در قطعه‌ی جادویی شیشه‌ای خلاصه می‌شود که همانند آیفون‌های نسل ۵ کاملا مسطح درآمده است. این اولین نسخه از محصولات آیپد است که کلید هوم در آن حذف شده و به‌واسطه‌ی ژست‌های حرکتی جدید و مبتکرانه، گشت‌و‌گذار در محیط سیستم‌عامل ساده‌تر از هر زمان دیگری است؛ بنابراین، فقط سوایپ کنید تا به صفحه‌ی خانگی برگردید.

نمایشگر Liquid Retina از لبه‌ای به لبه‌ی دیگر دستگاه می‌رسد. رنگ‌های نزدیک‌ به واقعیت و فناوری پروموشن باعث می‌شوند همه‌چیز جذاب و واکنش ‌گرا به‌‌نظر برسند. به‌ لطف کاهش حاشیه‌های نمایشگر، نسخه‌ی پیشین آیپد پرو ۱۰.۵اینچی جایش را به محصولی با نمایشگر ۱۱اینچی و ابعاد فیزیکی مشابه داده است، ضمن اینکه آیپد پرو ۱۲.۹اینچی جدید بسیار کوچک ‌تر از نسل گذشته‌ی خود محسوب می‌شود.

تراشه‌ی A12X Bionic هوشمندترین و قدرتمندترین پردازنده‌ای محسوب می‌شود که تاکنون به‌ دست ما ساخته شده است. این تراشه از یک موتور عصبی با قابلیت پردازش ۵ میلیارد عملیات در ثانیه بهره می‌برد و امکان استفاده‌ی پیشرفته از یادگیری ماشین را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ به بیانی دیگر،استفاده از این تراشه در آیپد پرو ۲۰۱۸ دو برابر توان گرافیکی بیشتر ارائه می‌کند که آیپد پرو را به دستگاهی فوق‌العاده برای مصارف واقعیت افزوده و انجام بازی‌های تأثیرگذار تبدیل می‌کند.

ایپد پرو 2018

توضیحات اپل درباره خمیدگی ایپد پرو

اپل در بخش پشتیبانی سایت خود درباره تولید و خمیدگی بدنه ایپد پرو 2018 توضیحاتی را بیان کرده است.براساس این بیانات خمیدگی‌های جزئی ممکن است به‌واسطه‌ی طراحی صاف لبه‌های دستگاه بیشتر به‌چشم بیاید.و خود را نشان دهد. اپل افزوده این شرکت آستانه‌ی خمیدگی چهارصدمیکرونی را برای این محصول درنظر گرفته و با فراتررفتن خمیدگی از این مقدار، محصولات خریداری ‌شده یا زیرپوشش ضمانت تعمیر قرار می‌گیرند یا تعویض خواهند شد.

اپل برای اولین‌بار در تولید آیپد از فرایندی موسوم به Co-molding استفاده کرده است. به‌طور خاص، در نسخه‌ی سلولار آیپد پرو که از شبکه‌های سلولی (مخابراتی) پشتیبانی می‌کند، نوارهای پلاستیکی آنتن با بدنه‌ی فلزی دستگاه پیوند می‌خورند. این کار ازطریق تزریق پلاستیک به کانال‌های تراش‌خورده در بدنه انجام می‌شود.

برای اولین‌بار در آیپد، این نوارها(آنتن) در فرایندی موسوم به Co-molding تولید شده‌اند. در این فرایند که در دمای زیاد انجام می‌شود، پلاستیک به درون کانال‌هایی تزریق می‌شود و پس از آن با حفره‌های میکروسکوپی موجود در بدنه‌ی آلومینیومی پیوند می‌خورد که بادقت در بدنه‌ی آلومینیومی دستگاه تراش خورده‌اند. پس از سردشدن پلاستیک، تمامی بدنه را ماشین‌های CNC پرداخت می‌کند. حاصل این کار یکپارچه ‌شدن بی‌نظیر پلاستیک و آلومینیوم در قالب بدنه‌ای مقاوم است.

اپل ادعا می‌کند طراحی جدید آیپد پرو که بیشتر حالت مستطیلی دارد، درکنار نوارهای آنتن قرارگرفته در دو سمت بدنه موجب می‌شوند تا از برخی زوایا دیدن خمیدگی‌های جزئی ساده‌ تر باشد. باوجوداین، در استفاده‌ی روزمره خمیدگی‌هایی تا سقف چهارصد میکرون تشخیص‌ دادنی نیستند.

شایان ذکر است به‌ادعای این شرکت، آستانه‌ی خمیدگی درنظر گرفته‌شده برای ایپد پرو 2018حتی از آستانه‌ی خمیدگی درنظر گرفته‌شده برای مدل‌های پیشین این  تبلت سخت‌گیرانه‌ تر است. اپل از کاربرانی که احساس می‌کنند خمیدگی دستگاه‌هایشان بیشتر از چهارصد میکرون است، تقاضا کرده با پشتیبانی این شرکت تماس بگیرند تا به مشکل ان ها بتوانند رسیدگی کنند و درصورت مشاهده‌ی خمیدگی بیش‌ازحد، محصولات به‌عنوان کالاهای معیوب تشخیص‌ داده‌ می‌شوند و زیرپوشش ضمانت اپل قرار می‌گیرند.

موضوعات

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *