مجله ماشین

افزایش روز افزون حجم برنامه های ios و چاره اندیشی اپل در ورژن جدید

افزایش روز افزون حجم برنامه های ios و چاره اندیشی اپل در ورژن جدید:

افزایش هر ساله میزان حافظه داخلی:

گوشی های آیفون هرساله میزان حافظه داخلی خود را افزایش می دهند.به طوری که حداقل حافظه آیفون برای آیفون 5s از 16گیگابایت به 32 گیگابایت در آیفون 7 افزایش یافته است.

افزایش حجم برنامه های پرطرفدار:

اما مشکلی که وجود دارد این است که به علت عدم توجه اپل به افزایش حجم برنامه های پرطرفدارش باعث شده بسیاری از کاربران آیفون که قصد دارند برنامه های جدید نصب کنند برای آزاد سازی فضای گوشی خود برنامه های قدیمی را پاک کنند.

افزایش چهار برابری حجم برنامه های پرطرفدار:

طی آمار ارائه شده در سال 2013 کاربرانی که قصد داشتند تمام 10برنامه محبوب در آمریکا را نصب کنند به 164 مگابایت فضا احتیاج داشتند.اما اکنون برای نصب همان 10برنامه به بیشتر از 1.9گیگابایت فضا احتیاج است.یعنی می توان گفت که فضای لازم برای نصب این برنامه ها طی 4سال گذشته 12برابر شده است.

در سال 2015 اپل تصمیم به افزایش حجم برنامه های خود گرفت که این موضوع تاثیر زیادی در رشد این آمار داشته است.به طوریکه محدودیت حجم اپ ها که برای حجم دانلود اولیه برنامه ها درنظر گرفته شده بود از 2گیگابایت به 4 گیگابایت افزایش یافت.

اسنپ چت بیشترین افزایش حجم را داشته است:

در بین این برنامه ها اسنپ چت بیشترین افزایش حجم را داشته است به طوریکه از سال 2013 تاکنون این میزان 5100% بوده است.در رتبه بعدی برنامه اوبر قرار دارد که حجم آن افزایش 22برابری داشته است.کمترین میزان افزایش در این چهار سال مربوط به برنامه استریم موزیک اسپاتیفای است که رشد 600درصدی در افزایش حجم را داراست.

البته این موضوع فقط مربوط به برنامه ها یا همان اپلیکیشن ها نیست و بازی ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند.به طور مثال بازی کندی کراش ساگا از سال 2013 افزایش 460 درصدی داشته و حجم آن از 48 مگابایت به 223مگابایت رسیده است.

چاره اندیشی اپل در سیستم عامل جدید آی او اس یازده:

با توجه به این مشکل و افزایش غیر عادی حجم برنامه ها اپل در نسخه جدید سیستم عامل خود یا همان ios 11 چاره ای اندیشیده است،در این نسخه به کاربران گفته میشود که برنامه هایی که کمتر مورد استفاده قرار می دهند را با حفظ تمام تنظیمات و دیتا به طور موقت حذف کرده و زمان احتیاج دوباره نصب کنند.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب مجله دیجیتال