مجله ماشین

رنگ های پیشنهادی فضای نشیمن

پذیرایی بی تردید یکی از مهم ترین قسمت های خانه است، پس نحوه ی انجام دکوراسیون داخلی آن مهم است. در رنگ آمیزی پذیرایی فقط رنگ دیوار ها اهمیت ندارد بلکه هارمونی و تطبیق رنگ دیوارها با وسایل هم بسیار اهمیت دارد. به طور مثال اگر رنگ تیره برای دیوار ها انتخاب کردید بهتر است از رنگ های روشن برای مبلمان پذیرایی استفاده کنید. در این مطلب تلاش بر این است که چند ترکیب رنگ مناسب برای بخش نشیمن ارائه شود.

1-اولین پیشنهاد، استفاده از رنگ های سبز و آبی فیروزه ای است. در این تصویر شاهد این امر هستیم که دیوار ها به رنگ خنثی خاکستری در آمدند و برای مبلمان هم از همین رنگ استفاده شده ولی برای خارج شدن از یکنواختی، از رنگ های آبی و بنفش برای کوسن ها استفاده شده و از رنگ آبی فیروزه ای برای لوستر استفاده شده. استفاده ی هوشمندانه از رنگ خنثی در کنار رنگ های زنده تصویر زیبایی را بوجود آورده است. اگر همه ی دکور به رنگ خنثی بود و یا دیوار ها و مبل ها تماما به رنگ آبی و بنفش بودند شاهد منظره خوبی نبودیم. تناژهای رنگی مشابه این ها هم می توانند در این ترکیب قرار گیرند به طور مثال رنگ سبزآبی که همیشه جذابیت خود را دارد می تواند حتی به عنوان رنگ قاب عکس هم جذابیت محیط را افزایش دهد.

2-رنگ صورتی در تفکر عمومی مناسب برای فضاهای دخترانه است اما با ترکیب با رنگ های خنثی می تواند انتخاب خوبی برای قسمت نشیمن باشد. رنگ خنثی ای که با رنگ صورتی بسیار زیبا می شود رنگ کرم است. البته که منظور یک تناژ رنگی از سفید است که می تواند شامل رنگ سفید،کرم و یا طوسی تیره باشد. به دلیل روشن بودن ابن ترکیب رنگی اگر در کنار آن از مبلمان تیره هم استفاده کنید مانعی ندارد. در این تصویر شاهد این هستیم که برای دیوارها از رنگ کرم استفاده شده و برای پرده و کوسن ها از رنگ صورتی استفاده شده، همان طور که در تصویر هم مشخص است این دیزاین فوق العاده زیبا و مناسب برای محیط های کوچک است.

3-رنگ نارنجی رنگی خیره کننده و غالب است. که این عامل باعث می شود تا رنگ نارنجی را زیاد در محیط های داخلی نبینیم ولی رنگی است که اگر به جا از آن استفاده شود، فوق العاده زیبا خواهد بود. اگر در استفاده از این رنگ تردید دارید، می توانید یک رنگ خنثی را برای رنگ غالب استفاده کنید و از رنگ نارنجی به عنوان رنگ مکمل فضا استفاده شود. عکس زیر نشان دهنده ی این مورد است که میزان رنگ نارنجی حتی به مقدار کم هم می تواند چه تاثیر بالایی بر فضا داشته باشد. اگر مایل هستید یک محیط مدرن را بوجود بیاورید این رنگ متناسب با علایقه ی شما است. از خانواده ی این رنگ به رنگ آجری هم می شود اشاره کرد. این رنگ یک حالت سنتی را به فضا می دهد، این حس به دلیل رنگ خود آجر است که با معماری سنتی ما عجین شده است و یک محیط سنتی را برای ما تداعی می کند.

4-استفاده از رنگ سبز برای افرادی پیشنهاد می شود که علاقه به طبیعت دارند و دوست دارندهمان حال و هوا را در منزل داشته باشند. مکمل این رنگ همان طور که در طبیعت هم دیده می شود رنگ چوب است که البته هم قهوه ای روشن را شامل می شود و هم تیره ولی اگر سبز تیره را انتخاب می کنید بهتر است از رنگ کرم در کنار آن استفاده کنید و اگر از سبز روشن استفاده می کنید می توانید از رنگ قهوه ای استفاده کنید. در این تصویر هم کاملا این مبحث روشن می شود که رنگ سبز تیره در کنار رنگ چوب به چه اندازه چشم نواز است و حتی برای بیشتر کردن رنگ سبز از گیاه هم برای این تمر استفاده کرده است.

5-رنگ زرد هم مانند رنگ نارنجی در دسته ای از رنگ هاست که باید با احتیاط از آن استفاده شود ولی یک استفاده ی درست از آن می تواند یک محیط بسیار زیبا را فراهم کند. از این رنگ نباید زیاد استفاده شود زیرا پس از مدتی شما را خسته و دل زده می کند. همان طور که در تصویر مشخص است رنگ سفید برای رنگ زمینه انتخاب شده و به صورت محدود از رنگ زرد به عنوان رنگ پرده، فرش و کوسن انتخاب شده است. این تلفیق رنگی برای محیط های کوچک و کم نور بسیار مناسب است زیرا فضا را دلباز و بزرگ نشان می دهد.

6-رنگ قرمز رنگی است که با توجه به رنگی که در زمینه آن قرار می گیرد هم می تواند برای سبک مدرن استفاده شود و هم سبک کلاسیک، اگر مانند عکس زیر در کنار رنگ سفید و مشکی قرار گیرد یک فضای مدرن را تداعی می کند ولی اگر در کنار رنگ طلایی و سفید و مشکی قرار گیرد فضا را کاملا کلاسیک می کند. در مورد این سبک هم این مورد صادق است که اگر بیش از حد از این رنگ در فضا استفاده شود نه تنها زیبایی ندارد بلکه بعد از مدت کوتاهی بسیار خسته کننده می شود و سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد.

7- یکی دیگر از ترکیب رنگ های پر طرفدار البته برای دوستداران سبک کلاسیک رنگ مشکی، طلایی و سفید است. این تلفیق بسیار زیبا و خیره کننده است. البته از رنگ مشکی به عنوان رنگ غالب نباید استفاده شود هم فضا را کوچک می کند و هم یک حس خفگی را به همراه دارد بهتر است از رنگ مشکی برای مواردی مانند یک دیوار کوچک یا یک وسیله ی تکی استفاده شود.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *