مجله ماشین

رنگ آمیزی دیوار و اشتباهاتی که در خصوص آن انجام می شود

رنگ آمیزی دیوار و اشتباهاتی که در خصوص آن انجام می شود

اگر قصد رنگ آمیزی بر روی دیوارهای منزل خود را دارید و برای انجام این کار ساعات زیادی را با افراد خانواده صرف کرده اید تا رنگ مناسبی را انتخاب نمائید. این عوامل نشان می دهد با مشکلاتی که در خصوص انتخاب رنگ مناسب و انجام صحیح  رنگ آمیزی بر روی دیوارها وجود دارد آشنایی کاملی دارید.

اغلب بحث در خصوص جزئیات ساده ای است که برای این کار در نظر گرفته می شود و یا افراد در مورد تفاوت هایی که یک طیف رنگی دارد با یکدیگر به بحث می نشینند. به همین دلیل است که می گوئیم تصمیم گیری در مورد رنگ هایی که انتخاب می شود کار ساده ای نمی باشد و افراد نمی توانند به سادگی این کار را انجام دهند.

این سختی زمانی خود را نشان می دهد که بدانید کمی تیره یا روشن تر بودن رنگ دیوارهای خانه می تواند فضای خانه شما را به طور کلی تغییر دهد و بر روی روحیه ای که اعضای خانواده دارد تاثیر خواهد گذاشت.

در زمینه رنگ آمیزی دیوارها اغلب خطاها و اشتباهاتی وجود دارد که افراد ندانسته آن ها را انجام می دهند و به همین دلیل موجب به وجود آمدن فضایی نه چندان رضایت بخش می شوند. در این مطلب برخی از این خطاها و اشتباهات را ذکر کرده ایم که با استفاده از آن ها می توانید با آگاهی بیشتری اقدام به رنگ آمیزی دیوارهای خانه خود کرده و فضایی جذاب و دلنشین را برای خود و اعضای خانواده تان به وجود بیاورید.

ـ استفاده از رنگ سفید به صورت یکدست در خصوص سقف خانه

در هر خانه ای دیواری وجود دارد که همیشه به عنوان بزرگ ترین دیوار به شمار می رود اما اغلب به آن هیچ توجهی نمی شود و مورد غفلت قرار می گیرد. این دیوار مهم سقف هر خانه ای به شمار می رود. در رنگ آمیزی سقف خانه خود سعی کنید تنها از رنگ سفید آن هم به صورت یکپارچه استفاده نکنید. چرا که هر طیفی رنگی سفید اندکی از رنگ خاکستری را درون خود جای داده است.

این امر موجب می شود تا سقف خانه شما با ارتفاع کم و بسیار کوتاه تر از حد واقعی دیده شود. استفاده از طیف رنگی کرمی پیشنهاد ویژه ما به شما است که می توانید از آن در رنگ آمیزی سقف خانه خود استفاده نمائید. البته اگر به دنبال یک رنگ آمیزی حرفه ای و اصولی در خانه خود هستید می توانید به سراغ متخصصین این حوزه رفته و از آن ها برای رنگ آمیزی خانه خود درخواست کمک نمائید.

ـ تنوع رنگی زیاد در رنگ آمیزی

شاید وسوسه شوید که در رنگ آمیزی دیوارهای خانه خود از رنگ و طرح های متنوع در کنار یکدیگر استفاده کنید اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که دیوارهای خانه شما پارچه های رنگی نیستند و اگر بیش از اندازه از رنگ های مختلف در رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید در اصل یک ترکیب رنگی بسیار نامناسب و نا هماهنگ را به وجود خواهید آورد.

برای اینکه جلوی این کار گرفته شود بهتر است رنگ اصلی که در دکوراسیون وجود دارد را با در نظر گرفتن پارچه ای که برای مبلمان استفاده شده است و هماهنگ با دیگر وسایلی که در اتاق وجود دارد انتخاب کرده و برای رنگ آمیزی دیوارها نیز از همان طیف رنگی استفاده کنید.

اگر به دنبال داشتن دکوراسیونی ساده هستید پیشنهاد می کنیم به سراغ استفاده از رنگ هایی که در خانواده رنگ خاکستری قرار دارند بروید و یکی از طیف های این رنگ را به عنوان رنگ اصلی برای دیوارهای خانه خود انتخاب نمائید.

عدم استفاده از رنگ های خنثی

افرادی که نسبت به رنگ خاصی برای اتاق خود توجه دارند می توانند دیر رنگ ها را به فراموشی بسپارند. یکی از مهمترین اشتباهاتی که دراین مورد وجود دارد و اغلب افراد مرتکب آن می شوند این است که نسبت به ایجاد تعادل رنگی در اتاق هیچ توجهی نداشته و رنگ های خنثی را به فراموشی می سپارند.

در خصوص فضایی که از رنگ های مختلفی در آن استفاده شده است و این تجمع رنگ بسیار زیاد دیده می شود بهتر است به سراغ استفاده از رنگ های خنثی همچون سفید و خاکستری بروید و به وسیله آن ها آرامش و تعادل را در محیط به وجود بیاورید. با این کار می توانید با قرار گرفتن در چنین فضایی به آرامش دست یافته و تعادل خوبی هم بین رنگ دیوارها و کلیه وسایل موجود در اتاق به وجود خواهد آمد.

ـ داشتن سادگی بیش از اندازه

گاهی استفاده از رنگ های خنثی باعث می شود فضای اتاق حالت بی روح و سردی به خود بگیرد به همین دلیل توصیه می شود برای داشتن فضایی ساده و پر از آرامش در کنار رنگ های خنثی از رنگ های خاص هم استفاده نمائید تا دکوراسیون بهتری را برای فضای اتاق خود به وجود بیاورید. در این مورد نیز اغلب افراد به دلیل استفاده نکردن از اصل کنتراست در دکوراسیونی که برای اتاق خود انتخاب می کنند دچار اشتباه می شوند.

زمانی که در مورد دیوارها از رنگ های خنثی استفاده می کنید بهتر است از تابلویی که رنگ بارز و مشخصی دارد کمک گرفته و بر روی آن نصب کنید و با این کار تضاد زیبایی را به وجود بیاورید. اگر تمایلی به بودن در محیط هایی که خسته کننده و کسالت آور است ندارید بهتر است از رنگ هایی که به آن ها علاقه دارید در دکوراسیون استفاده نمائید.

ـ به کار گیری رنگ های یکسان در خصوص کلیه اتاق ها

همانطور که نداشتن هماهنگی و ارتباط بین دکوراسیون اتاق هایی که در یک فضتا وجود دارد موجب خستگی و ناخوشایندی است به کار بردن رنگ هایی واحد و یکدست نیز می تواند موجب خستگی افراد شود. ترجیحا سعی کنید از رنگ هایی که در یک خانواده قرار دارند و یا طیف رنگی آن ها به یکدیگر نزدیک است استفاده نمائید.

یکی دیگر از راهکارها استفاده از ترکیب دو رنگ یکسان در بخش های مختلفی از یک خانه می باشد که موجب ایجاد ارتباطی هماهنگ با دکوراسیون خانه می شود و آن فضا را می تواند به سادگی از سادگی بیش از اندازه و یکنواختی درآورده و جلوه ای ویژه به آن خواهد داد.

No votes yet.
Please wait...
logo

One Comment

  • arman kheyri گفت:

    بله درست یه سری نکات در رنگ امیزی های دیوار های منزل ست که باید طبق این اصول این کارا انجام داد با تشکر

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *