مجله ماشین

استفاده از چوب برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و مدرن در منزل

استفاده از چوب برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و مدرن در منزل

استفاده از چوب در طراحی داخلی  فضای زیبایی را به وجود می آورد که با هیچ چیز دیگری نمیتوان این کار را انجام داد. اگر از چوب به حالت طبیعی آن استفاده کنید تمام طرح ها و گره هایی که بر روی آن وجود دارد خود را به زیباترین حالت نشان خواهد داد و این مساله موجب می شود تا نیازی به وسایل دکوری در فضای خانه خود نداشته باشید.

می توانید با استفاده از چوب دکوراسیونی مدرن و زیبا را برای خانه خود به وجود بیاورید؛ برای این کار نکات بسیار مهمی وجود دارد که رعایت آن ها موجب می شود تا بهترین فضا را در خانه خود داشته باشید. به کار بردن چوب در طراحی داخلی منزل یکی از راه هایی است که می توانید هزینه کمی را صرف نمائید و طرحی فوق العاده را برای خانه خود به وجود بیاورید.

استفاده از چوب و طراحی درب خانه به وسیله آن

یکی از مواردی که از چوب در آن بسیار استفاده می شود درب های منزل است که می تواند دکوراسیون زیبایی را ایجاد کند. طبق نظریه ای که مشاوران و متخصصان حوزه دکوراسیون دارند می توانید از درب های چوبی در اندازه ها و طرح های مختلفی استفاده کنید.

این امکان برای شما وجود دارد که با توجه به سبکی که در دکوراسیون منزل خود دارید در چوبی مناسبی را نیز انتخاب کنید؛ درب انتخابی شما می تواند سبک کلاسیک داشته باشد و یا از میان سبک های مدرن یکی را برگزینید.

یکی از سبک های قدیمی که بسیار هم پر طرفدار می باشد درب هایی است که در طراحی ان ها از ترکیب چوب و شیشه استفاده شده است. اگر برای استفاده از این مدل درچوبی محل مناسبی را انتخاب کنید مسلما باعث دگرگونی فضای خانه شما خواهد شد و می تواند طرح زیبایی را برای خانه شما به وجود بیاورد.

در فضای خانه خود می توانید در قسمت های مختلفی از این درب ها استفاده نمائید چرا که این مدل از درها برای قرار گرفتن در ورودی منزل و یا حتی برای اتاق خواب گزینه ایده آلی هستند و موجب ایجاد فضایی جذاب برای خانه شما خواهند شد. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که میان درب انتخابی و دکوراسیون فضای مورد نظرتان حتما باید تناسب و هماهنگی ویژه ای وجود داشته باشد.

استفاده از چوب در فضای آشپزخانه

برخی از افراد تمایل دارند تا آشزخانه شان همیشه تمیز دیده شود و از آنجایی که به عنوان قلب یک خانه شناخته می شود اهمیت بسیار زیادی دارد. می توانید برای زیباتر دیده شدن و تمیزی همیشگی آن از المان های چوبی که طبیعی نیز هستند و رنگ های ساده ای را دارند استفاده نمائید.

این کار یک ایده بسیار عالی به شمار می رود که می تواند فضایی پاک و مرتب را برای شما ایجاد کند. استفاده از چوب در آشپزخانه با سلیقه هر فردی مطابقت دارد و در استفاده از آن ها می توانید از سبک های مختلفی همچون مدرن و کلاسیک را برگزیده و در آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید.

آشپزخانه ای چوبی به سبک مدرن

برای اینکه بتوانید آشپزخانه خود را به سبک مدرن و با استفاده از چوب طراحی کنید باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید که سادگی و تمیزی و شیک بودن را به خوبی نشان دهد. زمانی که از این سبک در مورد آشپزخانه چوبی خود استفاده کنید دیگر شلوغ و سرسام آور نخواهد بود و افرادی که در این فضا فعالیت دارند می توانند در انجام کارهای خود تمرکز بیشتری داشته و کارهای خود را با توجه و دقت بیشتری انجام دهند.

برای ایجاد این طرح می توانید به سراغ استفاده از چوب هایی که به رنگ قهوه ای روشن و یا حتی کمی تیره هستند بروید. البته باید عنوان کنیم انتخاب رنگ ها تنها به این این دو رنگ ختم نمی شود و می توانید به سراغ رنگ های دیگر نیز بروید. با توجه به سلیقه و نظر خود می توانید مشخص کنید که آیا چوب ها با حالت و رنگ طبیعی خود باقی بمانند بهتر دیده می شوند و یا اینکه برای زیباتر دیده شدن از رنگ آمیزی استفاده نمایند.

یکی دیگر از مواردی که در آشپزخانه مدرن باید مد نظر قرار داد میزان استفاده از چوب می باشد؛ در خصوص آشپزخانه هایی که دارای ابعاد بزرگی هستند می توانید در مورد کابینت های این فضا و یا قسمت هایی از دیوار هم به سراغ استفاده از چوب رفته و از رنگ قهوه ای تیره کمک بگیرید تا بتوانید فضایی مدرن و زیبا را به وجود بیاورید. در مورد آشپزخانه هایی که دارای ابعاد کوچک تری است بهتر است استفاده از چوب را تنها به کابینت ها منتهی کنید و رنگ روشنی را نیز انتخاب نمائید تا بتوانید زیبایی و جذابیت ویژه ای را در این فضا به وجود آورید.

ایجاد آشپزخانه ای زیبا و چوبی به سبک کلاسیک

برای اینکه آشپزخانه ای چوبی و به سبک کلاسیک داشته باشید می توانید هم از طرح سنتی استفاده کنید و هم اینکه به سراغ آشپزخانه های اپن و یا حتی جزیره ای بروید. هیچکدام از این طرح ها برای شما مشکلی در استفاده از چوب به وجود نمی آورند و می توانید از طرح مد نظر خود در هر کدام از این فضاها استفاده نمائید. برای ایجاد آشپزخانه ای به سبک کلاسیک بهتر است یک تم رنگی و همچنین متریال های مشخصی را ایجاد کنید چرا که این کار موجب می شود رنگ های کمتر و مصالح و همچنین طرح های کمتری نیز به کار برده شود.

در آشپزخانه ای که به سبک کلاسیک قرار است طراحی شود باید ابعاد فضای آن زیاد باشد و این مساله نشان می دهد که طراح در ایجاد فضایی چوبی و کلاسیک باید فضای زیادی در اختیار داشته باشد و محدودیت فضا مانع از ایجاد طراحی برای او نشود.

اگر فضا به اندازه کافی در اختیار طراح نباشد مسلما او نمی تواند نتیجه مطلوبی را به شما ارائه دهد و همین مساله موجب شده تا افراد بسیاری عنوان کنند که تنها افراد ثروتمند می توانند دکوراسیونی کلاسیک را برای آشپزخانه خود به وجود بیاورند و افراد معمولی قادر به انجام این کار نیستند.

No votes yet.
Please wait...

مطالب مرتبط با "استفاده از چوب برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و مدرن در منزل"

logo

2 Comments

 • کیان لفشار گفت:

  خیلی از طراحی ها تو دکوراسیون خونه تاثیر میزاره

  No votes yet.
  Please wait...
 • کیان افشار گفت:

  باطراحی چوب میتونیم به دکوراسیون منزل کمک کنیم

  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *