مجله ماشین

کوکوی عدس قرمز

کوکوی عدس قرمز

این غذا بسیار خوشمزه است و مناسب برای تمامی سنین می باشد و سرشار از مواد مغذی برای کودکان دلبندتان می باشد

Prep Time 10 minutes
Cook Time 2 hours
Total Time 2 hours 10 minutes
Servings 3 نفر
Calories 350 kcal

Ingredients

  • 1 عدد سیب زمینی
  • 1 عدد پیاز
  • 2 عدد تخم مرغ
  • 2 حبه سیر رنده شده
  • 4 قاشق غذاخوری آرد
  • عدس قرمز

Instructions

  1. ابتدا دو پیمانه عدس را با آب بپزید، مقدار آب باید به میزانی باشد که 1 بند انگشت آب روی عدس ها باشد، بعد از اینکه عدس ها پخته شد. با گوشت کوب (دستی ، برقی) خوب بکوبید تا پوره شود، بعد از آن سیب زمینی را پخته و رنده کنید و همراه پیاز رنده شده به عدس ها اضافه کنید، سپس سیر و تخم مرغ ها را به مابقی مواد اضافه کنید و نمک و فلفل را به میزان دلخواه اضافه کنید. برای اینکه این کوکو مقدار روغن مصرفی نداشته باشد درون فر طبخ نمائید. بدین شکل که قالب دلخواهتان را چرب کنید و کمی آرد بپاشید سپس مایه کوکوی آماده شده را داخل قالب بریزید و درون فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید بعد از اتمام زمان ذکر شده قالب را برگردانید و با سبزیجات دلخواه تزئین نمائید.

برای تهیه کوکوی عدس قرمز باید مواد زیر را مهیا کرد

موادلازم برای تهیه ی کوکوی عدس قرمز ؛ عدس قرمز (دال عدس)

مواد لازم:

سیب زمینی: 1 عدد

پیاز: 1 عدد

تخم مرغ: 2 عدد

آرد: سه الی چهار قاشق غذاخوری

سیر رنده شده: 2حبه

نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا دو پیمانه عدس را با آب بپزید، مقدار آب باید به میزانی باشد که 1 بند انگشت آب روی عدس ها باشد، بعد از اینکه عدس ها پخته شد. با گوشت کوب (دستی ، برقی) خوب بکوبید تا پوره شود، بعد از آن سیب زمینی را پخته و رنده کنید و همراه پیاز رنده شده به عدس ها اضافه کنید، سپس سیر و تخم مرغ ها را به مابقی مواد اضافه کنید و نمک و فلفل را به میزان دلخواه اضافه کنید.

برای اینکه این کوکو مقدار روغن مصرفی نداشته باشد درون فر طبخ نمائید. بدین شکل که قالب دلخواهتان را چرب کنید و کمی آرد بپاشید سپس مایه کوکوی آماده شده را داخل قالب بریزید و درون فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید بعد از اتمام زمان ذکر شده قالب را برگردانید و با سبزیجات دلخواه تزئین نمائید.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *