مجله ماشین

آش شله زرد

آش شله زرد

Prep Time 20 minutes
Cook Time 2 hours 30 minutes
Total Time 2 hours 50 minutes
Servings 4 نفر
Calories 1200 kcal

Ingredients

  • 1 کیلو برنج
  • 2 کیلو شکر
  • 1 بسته زعفران
  • 50 گرم خلال بادام
  • 1 فنجان گلاب
  • 2 فنجان شاهسپرن

Instructions

  1. قبلا برنج آش را خیس می کنیم تا زودتر بپزد. برنج آش را با آب می گذاریم آنقدر بپزد که کاملا حلیم شود بعد شکر را اضافه نموده و زعفران را پودر کرده و آب می ریزیم تا رنگ بیاندازد خلال بادام را در آب گرم خیس می کنیم و یا می گذاریم چند جوش بزند بعد همراه زعفران و شکر داخل برنج می ریزیم و گلاب و شاهسپرن ریخته و می گذاریم چند دقیقه بجوشد اگر هرکدام از مواد به نظرتان کم باشد می توانید اضافه نمائید. و در ظرفهای متوسط و گود کشیده بعد از اینکه کمی سرد شد دارچین را روی شله زرد به شکلهای مختلف ترئین می دهیم. این آش بصورت سرد قابل خوردن است و دل را نمی زند.

طرز تهیه ی آش شله زرد

این آش شله زرد بسیار محبوب بوده و در مراسم های مختلف مانند ماه رمضان و افطاری ها از این آش برای پذیرایی از مهمان ها استفاده می کنند.

مواد لازم                                مقدار

برنج آش                                        1 کیلو
شکر                                            2 کیلو
زعفران                                         1 بسته
خلال و بادام                                   50 گرم
گلاب                                           1 فنجان
شاهسپرن(عرق عطر )                       2 فنجان
دارچین

طرز تهیه :

قبلا برنج آش را خیس می کنیم تا زودتر بپزد. برنج آش را با آب می گذاریم آنقدر بپزد که کاملا حلیم شود بعد شکر را اضافه نموده و زعفران را پودر کرده و آب می ریزیم تا رنگ بیاندازد خلال بادام را در آب گرم خیس می کنیم و یا می گذاریم چند جوش بزند بعد همراه زعفران و شکر داخل برنج می ریزیم و گلاب و شاهسپرن ریخته و می گذاریم چند دقیقه بجوشد اگر هرکدام از مواد به نظرتان کم باشد می توانید اضافه نمائید. و در ظرفهای متوسط و گود کشیده بعد از اینکه کمی سرد شد دارچین را روی شله زرد به شکلهای مختلف ترئین می دهیم. این آش بصورت سرد قابل خوردن است و دل را نمی زند.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *