#


طی تحقیقات صورت گرفته سن مناسب جهت جراحی پلاستیک چه زمانی است ؟

جراحی پلاستیک
29 ژانویه 2017 بدون نظر 187 بازدید

طی تحقیقات صورت گرفته سن مناسب جهت جراحی پلاستیک چه زمانی است ؟

طی تحقیقات صورت گرفته سن مناسب جهت جراحی پلاستیک چه زمانی است ؟

طی تحقیقات صورت گرفته سن مناسب جهت جراحی پلاستیک بالای 50 سال است. یک سوم زنان بالای 40 سال آن قدر نگران ظاهر خود هستند که به فکر جراحی پلاستیک می افتند.نزدیک به یک چهارم کسانی که به دنبال جراحی زیبایی هستند. علاقه مند به صاف کردن چین و چروک های اطراف چشم و دیگر اعضای صورت خود هستند. حتی در بین زنانی که دوست ندارند زیر تیغ جراح بروند .29 درصد معتقدند نیاز به تزریق بوتوکس دارند تا ظاهر جوان تری داشته باشند.

دلایل گرایش زنان به جراحی زیبایی بسیار متفاوت است. برخی از زنان به دلیل نداشتن اعتماد به نفس کافی مرتب به فکر بهتر کردن ظاهر خود می افتند .تا به این ترتیب احساس کمبودهای خود را در پشت ظاهرشان پنهان کنند. در حال حاضر استفاده از بوتوکس یکی از محبوب ترین روش ها برای داشتن ظاهر زیباتر است.

بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟

به طور معمول، سن مناسب برای عمل جراحی بینی ۱۸ سالگی است .ولی در صورت کامل بودن رشد جسمی در سنین پایین‌تر مانند ۱۵ سالگی هم امکان‌پذیر است . حتی مواردی که به علت تغییر شکل یا انحراف شدید تیغه بینی انسداد کامل ایجاد شده. در سنین پایین‌تر هم جراحی محدود با دقت در آسیب نرساندن به مراکز رشد غضروف و استخوان قابل انجام است.

بعضی‌ها می‌گویند، نتایج جراحی بینی گوشتی با لیزر بهتر از آب درمی‌آید. درست است؟

خیر. استفاده از لیزر در اعمال جراحی سر و گردن به موارد خاصی مانند ضایعات پوستی، عیوب انکساری چشم و ضایعات حنجره معدود است. ولی اعمال جراحی زیبایی با لیزر بیشتر جنبه تبلیغی و عوام فریبی دارد و در دستان جراح مجرب ضرورتی ندارد.خوب، اگرکسی بینی گوشتی‌اش را جراحی کند،. غیر از تغییر شکل ظاهری، تاثیر دیگری هم در زندگی‌اش خواهد داشت؟

هر عمل جراحی و تغییر شکل بینی و صورت قادر به ایجاد اثر هیجانی شدیدی خواهد بود . به خصوص در صورت مبهم بودن خواسته بیمار و برآورده نشدن خواسته اصلی، مشکلات روحی شدیدی ایجاد خواهد شد. این چهره شخص است که حالت و تعلق فامیلی و نژادی را به تصویر می‌کشد و تا حدودی معرف شخصیت فرد است.

گاهی کسی بینی گوشتی دارد و در طراحی کامپیوتری بینی قلمی برایش تصویر می‌شود .ولی در نهایت پس از عمل بینی‌اش به آن شکل درنمی‌آید. می‌توان به این طراحی‌های کامپیوتری اعتماد کرد؟

این متاسفانه از مواردی است که دامن‌گیر افراد و همکاران جوان می‌شود .چون برای جذب بیمار با ایجاد ذهنیات و تصورات غیرواقعی سطح انتظار بیمار را بالا می‌برند. چنین کاری حتی در صورت موفقیت‌آمیز بودن عمل،‌ نارضایتی بعدی بیمار را در پی خواهد داشت.

بهترین عمل جراحی

بهترین طراحی عمل در موقع انجام عمل جراحی است که ضمن حفظ عمل طبیعی بینی شکل بینی هماهنگ با سایر اعضای چهره باشد . پیش از آن به بیمار این مورد توضیح داده شده باشد. طراحی کامپیوتری هیچ تاثیری در شیوه و نتایج طراحی زیبایی بینی ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد.

بهترین مطالب آموزشی و اخبار حوزه بهداشت ، سلامت و پزشکی را با ما دنبال کنید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *