#


بیوگرافی شهاب حسینی

شهاب حسینی
2 فوریه 2019 بدون نظر 593 بازدید

بیوگرافی شهاب حسینی

سید شهاب الدین حسینی تنکابنی یکی از مشهورترین و برترین بازیگران ایرانی است که متولد سال 1352 در تهران بوده و در حرفه بازیگری توانسته درخشش خوبی داشته باشد. شهاب حسینی نخستین فرزند از خانواده شش نفری بوده و دو خواهر و یک برادر دارد. شهاب حسینی برای تحصیل در رشته روانشناسی وارد دانشگاه تهران شد اما از آنجایی که تصمیم داشت به کانادا مهاجرت کند تحصیلات خود را نیمه تمام رها کرد.

باتوجه به صحبت های پدر شهاب حسینی او از دوران کودکی به بازیگری علاقه زیادی داشته و  این حرفه را برای اشتغال خود انتخاب کرده است. شهاب حسینی به خوانندگی نیز علاقه داشته و با همکاری برادرش مهدی حسینی و چند تن از دوستان خود گروه موسیقی هفت را تاسیس نمود. این گروه موسیقی تا به حال چهار مجموعه آهنگ را منتشر کرده که آلبوم های یک و دو به وسیله شهاب حسینی دکلمه شده و در دو آلبوم دیگر به خوانندگی پرداخته است.

داستان آشنایی و ازدواج شهاب حسینی و همسرش

شهاب حسینی زمانی که 22 سال داشته و با بچه های تئاتر دانشگاه تهران همکاری می کرده با همسر خود آشنا شده است. او می گوید ابتدا به همسرم پیشنهاد دوستی دادم اما او علاقه ای به برقراری این گونه رابطه ها و دوستی ها نداشت و گفت: اگر شخصی واقعا به دختری علاقه مند باشد باید صادقانه قدم برداشته و پیش بیاید. همین موضوع سبب شده تا مساله را با خانواده خود در جریان گذاشته و تصمیم قطعی خود را مبنی برازدواج گرفتم. پس از اینکه صحبت های اولیه و رسم رسومات معمول انجام شده حدود 3 تا 4 ماه نامزد بوده و پس از آن عقد کردیم. از آنجایی که شرایط کافی برای برگزاری مراسم عروسی را نداشته و علاقه مند بودم خودم استقلال مالی داشته باشم دوران عقد ما سه سال طول بکشد.

شهاب حسینی

عکس های شهاب حسینی

از صفر آغاز کردیم

زمانی که ازدواج کردم هنوز سید شهاب الدین حسینی بودم و بس. ساده تر بگویم همه چیز را از صفر آغاز کرده و در تمام مراحل همسرم کنارم بود. البته ناگفته نماند خانواده هایمان سعی می کردند به ما کمک کنند اما ما علاقه مند بودیم استقلال خود را حفظ کرده و روی پای خود باشیم و خوشبختانه در این راه نیز موفق بودیم.

شهاب حسینی دارای دو فرزند پسر است که به نام های محمد امین و امیرعلی معرفی می شوند. محمد امین نخستین فرزند شهاب حسینی است که تاریخ تولد او تنها در سال با پدرش فرق دارد. در واقع محمد امین نیز مانند پدر خود در 14 بهمن ماه متولد شده با این تفاوت که 30 سال پس از پدر به دنیا آمده است. محمد امین علاقه بسیار زیادی به بت من و سوپر من دارد و از نظر شهاب حسینی او بهترین و زیباترین هدیه ای است که خدا وارد زندگی اش کرده است.

کافه شهاب حسینی

شهاب حسینی به عنوان یکی از بازیگران سرشناس ایرانی به همراه همسر خود کافه ای را در لواسان افتتاح کرد. پریچهر حسینی مدیریت کافه را برعهده داشته و از طراحی و هنر جذابی برای دکوراسیون داخلی کافه شهاب حسینی استفاده شده است. طراحی این کافه به شکلی است که نه آن را می توان یک کافه دانست و نه می توان نام خانه را بر روی ان نهاد و طراحی به کار رفته ترکیبی از هردو بوده و دکوراسیونی خاص و خلاقانه را ایجاد کرده است.

شکل ظاهری کافه شباهت بسیاری به کلبه کوچک جنگلی دارد و چنانچه توجه کافی وجود داشته باشد وجود قسمت دیگری نیز در بیرون کافه دیده خواهد شد. در این قسمت بیرونی چند صندلی به همراه دو آکواریوم بزرگ قرار دارد که به همراه ماهی های زیبا می تواند فضایی جذاب و دوست داشتنی را به وجود بیاورد. بسیاری از افراد این قسمت خارجی را به لوکیشن فیلم تشبیه کرده اند و معتقدند از طراحی خارق العاده ای برخوردار است.

شهاب حسینی برای برپایی کافه خود دلایل بسیاری را مطرح کرده است. یکی از مهم ترین دلایل او عدم وابستگی به درآمد سینما بوده است. از سوی دیگر او افتتاح کافه خود را عاملی برای شکل گیری ایده های بزرگ معرفی می کند و می گوید: یک ضرب المثل فرانسوی می گوید: ایده های بزرگ همیشه در پس کیزهای کوچک کافه نشسته اند تا خود را نشان دهند. درواقع کافه شهاب حسینی راهی برای شکل گیری ایده های خلاقانه شناخته می شود و از سوی دیگر تمامی دوستان و علاقه مندان به این بازیگر توانمند می توانند ساعاتی را در کنار او گذرانده و گفتگویی دوستانه داشته باشند.

تا کنون کافه شهاب حسینی میهمانان مشهور بسیاری همچون استاد جمشید مشایخی و رضا صادقی را داشته که در سالروز تولد خود در این کافه حضور داشته و موجب اعتبار بخشیدن به آن شده اند.

شهاب حسینی پیش از ورود به سینما و تلویزیون در عرصه تئاتر بازی کرده و پس از آن در رادیو به گویندگی پرداخته است. برنامه اکسیژن از دیگر عرصه های فعالیت شهاب حسینی شناخته می شود که توانست خود را بیش از هر زمان دیگری به بینندگان برنامه های تلویزیونی معرفی کند.

شهاب حسینی

مجری گری شهاب حسینی

شهاب حسینی یکی از بازیگران ارزشمند ایرانی است که در عرصه مجریگری نیز توانسته درخشش خوبی از خود نشان دهند. برنامه هایی همچون برپا برپا، سایه روشن و رنگ صبح از جمله برنامه هایی است که شهاب حسینی به عنوان مجری در آن ها شرکت کرده است. سریال پس از باران به عنوان نخستین فیلمی شناخته می شود که شهاب حسینی برای تلویزیون بازی کرده و رسما با این کار قدم در عرصه بازیگری گذاشته است. فیلم های سینمایی شمعی در باد، واکنش پنجم و محیا از جمله کارهایی هستند که شهاب حسینی در ان ها به ایفای نقش پرداخته و توانسته نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند.

فیلم سینمایی محیا در سال 1386 توانست در جشنواره بین المللی فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به شهاب حسینی اختصاص دهد. یک سال بعد نیز در جشنواره بین المللی فیلم فجر شهاب حسینی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در فیلم سوپراستار به خود اختصاص داد. از دیگر افتخاراتی که شهاب حسینی در دوره بازیگری خود کسب کرده بازیگر مر برگزیده چهاردهمین جشن بزرگ سینمای ایران است. او این عنوان را برای بازی در فیلم های سینمایی پرسه در مه و درباره الی به دست آورده و توانسته به عنوان یکی از برترین بازیگران هنرمند ایرانی معرفی شود.

یکی دیگر از فیلم هایی که موجب شد شهاب حسینی به جایگاه والایی در عرصه بازیگری دست پیدا کند حضور در سریال پلیس جوان و برعهده داشتن نقش اصلی این سریال است. بازی شهاب حسینی در این سریال بسیار چشمگیر و نافذ بود و باعث شد بسیاری از مردم این بازیگر هنرمند را بشناسند.

از دیگر فیلم هایی که شهاب حسینی نقش های جذابی را در آن ها ایفا کرده فیلم های سینمایی قتل آنلاین و پیشنهاد پنجاه میلیونی است که در سال 1384 ساخته شده اند. ایستگاه بهشت از دیگر فیلم های شهاب حسینی معرفی می شود که نقش یک فرد نابینا را بازی کرده و عاشق پرستار می شود و تمام تلاش خود را می کند تا بیناییش بازگردد. در سال 1385 نیز شهاب حسینی نقش متفاوت و جذابی را بازی کرده که تحت عنوان بچه های ابدی معرفی شده و کارگردانی آن را پوران درخشنده برعهده داشته است.

سال های 86 و 89 در کارنامه هنری شهاب حسینی به عنوان سالی پرکار شناخته می شود چرا که در این سال ها در فیلم های سینمایی دل شکسته و محیا و سریال های تلویزیونی شوق پرواز و سرزمین کهن نقش های ماندگاری را ایفا کرده است. از دیگر فیلم هایی که شهاب حسینی در آن  بازی کرده فیلم تعبیر خواب است که توسط رضا دادویی و در سال 1391 ساخته شده است.

کارگردانی شهاب حسینی

شهاب حسینی علاوه بر بازیگری و خوانندگی و گویندگی به کارگردانی نیز علاقه زیادی داشته و فیلم ساکن طبقه وسط را کارگردانی نموده است. این فیلم در ابتدا قرار بود با کارگردانی هادی کریمی ساخته شود اما از آنجایی که او نتوانست پروانه ساخت را دریافت کند شهاب حسینی جایگزین او شده و به دلیل علاقه ای که نسبت به داستان فیلم داشت سعی کرد فیلم به مرحله ساخت و تولید برسد که خوشبختانه توانست این کار را انجام دهد. داستان فیلم درمورد نویسنده جوانی است که به طور اتفاقی وارد خانه ای سه طبقه شده و با اتفاقات مبهمی مواجه می شود.

شهاب حسینی

عکس های شهاب حسینی

در فیلم ساکن طبقه وسط شهاب حسینی نقش نویسنده جوانی را دارد و محمد هادی کریمی در این فیلم به عنوان یک پزشک روانکاو بازی کرده است. تهیه کنندگی فیلم ساکن طبقه وسط برعهده امیر سمواتی بوده و به عنوان یکی از فیلم های پربازیگر در جشنواره فیلم فجر چند سال پیش حضور داشته است.

مهاجرت شهاب حسینی و همسرش به آمریکا

طی ماه های گذشته اخبار بسیاری مبنی بر مهاجرت شهاب حسینی به همراه همسرش به آمریکا شنیده شده است. برخی علت این مهاجرت را اخذ گرین کارت آمریکا می دانند و می گویند شهاب حسینی قصد دارد گرین کارت آمریکا را برای خود و فرزندانش دریافت کند. پس از اینکه باراک اوباما ریاست جمهوری آمریکا را برعهده گرفت تسهیلات ویژه ای را برای سینماگرانی که نامزد و یا برنده دریافت جایزه از جشنواره فجر شده اند درنظر گرفت. این مساله موجب شده تا بسیاری از سینماگران ایرانی که در جشنواره فجر جوایزی را دریافت کرده و یا نامزد دریافت جایزه شده اند به تنهایی و یا همراه با اعضای خانواده موفق به دریافت اقامت آمریکا شوند.

براساس اخبار منتشر شده شهاب حسینی که موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری جشنواره کن شده قصد دارد اقامت ایالات متحده را اخذ کند. باتوجه به این اخبار شهاب حسینی به همراه همسر و فرزندان خود قصد سفری موقت به دوبی را داشته و درنهایت وارد آمریکا شده و اقامت این کشور را دریافت کنند. فیلم لابی از جمله فیلم هایی است که حسینی در آن حضور داشته و براساس گفته ها و اخبار منتشر شده یکی از بانک های خصوصی سرمایه تولید این فیلم را تامین کرده است.

فیلم فروشنده که توسط اصغر فرهادی ساخته شده یکی از مهم ترین فیلم هایی است که شهاب حسینی در ان به ایفای نقش پرداخته و توانسته اثری ماندگار را در کارنامه هنری خود ثبت کند. فیلم فروشنده در کشورهای بسیاری از جمله امریکا نیز پخش شده و توانست اسکار بهترین فیلم خارجی را به خود اختصاص دهد. سیمرغ بلورین بهترین بازیگری جشنواره فجر در فیلم سوپر استار، خرس نقره ای بهترین بازیگر جشنواره برلین در کارنامه هنری این بازیگر سرشناس به خوبی مشهود بوده و موجب شده شهاب حسینی به عنوان یکی از بازیگران پرطرفدار و محبوب ایرانی شناخته شود.

از دیگر جوایزی که شهاب حسینی موفق به دریافت آن شده نخل طلایی بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی است. زمانی که جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن در دستان شهاب حسینی قرار گرفت پشت تریبون رفته و گفت: اطمینان دارم روح پدرم در این لحظه من را نظاره می کند. من از آقای فرهادی و خانم علیدوستی تشکر کرده و از آنجایی که این جایزه از سوی مردم به من رسیده پس دوباره به خود آنها تقدیم می کنم.

شهاب حسینی و پریچهر قدیری

شهاب حسینی و پریچهر قدیری

فیلم های سینمایی شهاب حسینی

1394برادرم خسرو

1394فروشنده

1394امتحان نهایی

1394بیا با من

1393چهارشنبه

1393سایه های موازی

1393دوران عاشقی

طعم شیرین خیال

1392ساکن طبقه وسط

پنج ستاره رضا

رخساره  1380

آدمکها   1381

واکنش پنجم   1381

این زن حرف نمی زند   1381

زهر عسل  1381

شمعی در باد   1382

الهه زیگورات  1382

گرداب  1383

رستگاری در هشت و بیست دقیقه  1383

قتل آن لاین   1384

پیشنهاد پنجاه میلیونی   1384

باغ آلوچه   1384

قصه عشق  1385

غیر منتظره  1385

بچه های ابدی   1385

تنگنا  1385

ایستگاه بهشت   1385

نیلوفر   1386

محیا  1386

دل شکسته  1386

پرچم های قلعه کاوه  1386

ناشناس   1386

تنهایی   1386

سوپراستار!   1387

درباره الی  1387

آناهیتا   1388

حوالی اتوبان  1388

پرسه در مه  1388

ساکن طبقه وسط  1388

روایت (نیکی کریمی، 1389

برف روی شیروانی داغ  1389

یک حبه قند  1389

خانه ی پدری 1389

جدایی نادر از سیمین 1389

من و زیبا   1390

کابوس    1390

هیس دخترها فریاد نمیزنند 1391

ساکن طبقه وسط    1391

حوض نقاشی 1391

تعبیر خواب 1391

سریال ها:

پس از باران  1379

همسفر 1380

پلیس جوان   1380

تب سرد   1382

مدار صفر درجه 1385

رقص پرواز   1385

شوق پرواز   1388

سرزمین کهن (کمال تبریزی، 1389

1389سرزمین کهن

1388شوق پرواز

1385رقص پرواز

مدار صفر درجه

1382تب سرد

1380پلیس جوان

1379پس از باران

1377خانواده محبوب

1396 شهرزاد

سریال شهرزاد یکی از بهترین فیلم هایی است که شهاب حسینی در کنار ترانه علیدوستی به ایفای نقش پرداخته و توانست طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. در این فیلم حسینی نقش قباد دیوان سالار را بازی می کرد که از سوی بزرگ آقا مجبور به ازدواج دوم شد. شهرزاد که ترانسته علیدوستی نقش ان را ایفا می کرد همسر دوم قباد بوده و پس از مدتی قباد نسبت به او علاقه ای ویژه و خاص را در قلب خود احساس می کند. شیرین که همسر اول قباد بوده و صاحب فرزند نمی شد نسبت به قباد علاقه ای خاص داشت و به شهرزاد حسودی می کرد. قصه عشق قباد به شهرزاد روایتی تحسین برانگیز و زیبا را خلق کرد و موجب شده تا سریال شهرزاد مخاطبان بسیاری را از اقشار مختلف به خود جذب کند.

شهاب حسینی در گینس

جوایزی که شهاب حسینی دریافت کرده است

 • کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هفتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم واکنش پنجم( 1382)
 • کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرداز بیست و دومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم شمعی در باد( 1382)
 • کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هشتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم شمعی در باد( 1382)
 • کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و سومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم رستگاری در هشت و بیست دقیقه( 1383)
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم محیا( 1386)
 • بهترین بازیگر نقش مرد در بیست وششمین جشنواره فیلم فجر
 • تقدیر شده به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم درباره الی( 1387)
 • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم سوپر استار( 1387)
 • جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از نخستین جشنواره فیلم های تلویزیونی برای بازی در فیلم تنهایی (1388)
 • یاس زرین بهترین بازیگر مرد از نخستین جشنوارهٔ فیلم های تلویزیونی برای فیلم تنهایی
 • تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش اول مرد در چهاردهمین جشن بزرگ سینمای ایران برای فیلم های پرسه در مه و درباره الی( 1389)
 • تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از نگاه منتقدان در چهارمین شب منتقدان کشور برای فیلم پرسه در مه( 1389)
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم جدایی نادر از سیمین( 1389)
 • تندیس حافظ
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از پانزدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو برای بازی در فیلم تعبیرخواب( 1392)
 • جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن برای بازی در فیلم فروشنده 2016
 • تندیس طلایی بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی فیلم شهر برای بازی در فیلم تعبیرخواب 1394
 • نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم دوران عاشقی 1393
برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *