#


اعلام نتایج برندگان اسکار2018

5 مارس 2018 بدون نظر 701 بازدید

اعلام نتایج برندگان اسکار2018

فیلم «شکل آب» با دریافت چهار جایزه در صدر فهرست قرار گرفت

مراسم اهدای جوایز دوره نودم اسکار در سالن دالبی لس آنجلس همراه با اجرای جیمی کیمل برقرار شد و بسیاری از جوایز به افرادی تعلق گرفت که پیش ‌بینی می‌ شد. برنده اصلی این مراسم فیلم «شکل آب» بود که توانست چهار جایزه از جمله اسکار بهترین فیلم و کارگردانی را به خود اختصاص دهد.

فیلم «دانکرک» ساخته کریستوفر نولان نیز سه جایزه در رشته‌ های فنی را توانست به دست بیاورد و دو جایزه فنی نیز نصیب «بلیدرانر2049» شد. فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری» نیز پایین ‌تر از حد انتظار تنها دو جایزه بازیگری را دریافت کرد. انیمیشن «کوکو» نیز دیگر فیلمی بود که توانست دو جایزه به خود اختصاص دهد. نکته جالبی که در نودمین دوره اسکار وجود داشت تعداد زیاد فیلم ‌هایی بود که یک جایزه دریافت کردند.

لیست برندگان بر اساس ترتیب اهدای جوایز به شرح زیر می باشد:

-نخستین جایزه در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بود که این جایزه را به سم راکول به خاطر بازی در فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» اهدا کردند.

-جایزه اسکار برترین چهره ‌پردازی به فیلم «تاریک ‌ترین ساعت» اهدا شد.

-اسکار برترین طراحی لباس را به «رشته خیال» تقدیم کردند.

-جایزه اسکار برترین مستند بلند اهدا شد به «ایکاروس».

-جایزه اسکار برترین تدوین صدا به فیلم «دانکرک» اهدا شد.

-اسکار برترین میکس صدا را به «دانکرک» تقدیم کردند.

-جایزه اسکار برترین طراحی صحنه به فیلم «شکل آب» اهدا شد.

-اسکار برترین فیلم خارجی را به «زن بی نظیر» از شیلی تقدیم کردند.

-اسکار برترین بازیگر نقش مکمل زن به الیسون جینی برای بازی در فیلم «من، تونیا» اهدا شد.

-اسکار برترین انیمیشن کوتاه را به «بسکتبال عزیز» اهدا شد.

-اسکار برترین انیمیشن بلند  را به «کوکو» تقدیم کردند.

-جایزه اسکار برترین جلوه ‌های ویژه به فیلم «بلید رانر۲۰۴۹» اهدا شد.

-اسکار برترین تدوین به فیلم «دانکرک»تعلق گرفت.

-اسکار برترین مستند کوتاه به «آسمان یک ترافیک سنگین در ۴۰۵است» اهدا شد.

-اسکار برترین فیلم کوتاه را به «بچه ساکت» تقدیم کردند.

-اسکار برترین فیلمنامه اقتباسی به جیمز ایوری برای «مرا به نامت صدا بزن» تعلق گرفت.

-اسکار برترین فیلمنامه اریژینال به جردن پیل برای «برو بیرون» تقدیم شد.

-اسکار برترین فیلمبرداری به راجر دیکینز برای «بلیدرانر۲۰۴۹» تعلق گرفت.

-اسکار برترین موسیقی به الکساندر دسپلا برای فیلم «شکل آب» اهدا شد.

-اسکار برترین ترانه به «کوکو» تعلق گرفت.

-اسکار برترین کارگردانی به گیرمو دل تورو برای فیلم «شکل آب» اهدا شد.

-اسکار برترین بازیگر نقش اول مرد به گری اولدمن برای «تاریک‌ ترین ساعت» تقدیم شد.

-اسکار برترین بازیگر نقش اول زن به فرانسیس مک دورمند برای فیلم «سه یبلبورد» اهدا شد.

-اسکار برترین فیلم به «شکل آب» تعلق گرفت.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *