مجله ماشین

دنزل واشنگتن

دنزل واشنگتن بازیگر مشهور

ستاره سابق فیلم تلویزیونی hit ‘St. در جای دیگری، “دنزل واشنگتن” بازیگر مشهور به خاطر نقشش در مجموعه ای از فیلم های مشهور، از جمله “افتخار”، “مالکوم” X، “روز تمرین”، “گانگستر آمریکایی” و “پرواز” به دست آورده است.

خلاصه داستان

دنزل واشنگتن، متولد کوه ورنون، نیویورک، در تاریخ 28 دسامبر 1954، ابتدا روزنامه نگاری را در دانشگاه فورد هاام مورد بررسی قرار داد اما پس از آن علاقه ای به بازیگری پیدا کرد. او اولین فیلم کارگردانی خود را در کمدی «کربن کپی» (1981) ساخت و در نمایشنامه تلویزیونی «سینما در جای دیگری» (1982-8) پخش شد. او در چندین فیلم سینمایی، از جمله فیلادلفیا، مرد در آتش، کتاب الی، گانگستر آمریکایی و پرواز، ظاهر شد و برای نقشهای او در روز افتتاح و آموزش، برنده جایزه اسکار شد. او برای نامزد شدن در اسکار برای نقش اصلیش در “نرده ها” (2016)، سازگاری فیلم “تونی و پولیتزر” بازیگر آگوست ویلسون دریافت کرد.
او در سال ۱۹۵۴ در ماونت ورنن (مکانی در ایالت مریلند، در نزدیکی شهر نیویورک) چشم به جهان گشود. مادرش، لنیس لینی، متصدی یک سالن زیبایی بود.

دنزل واشنگتن

او متولد جورجیا، یکی از ایالات آمریکا بود، ولی در هارلم (محله‌ای مخصوص سکونت سیاه‌پوستان در بخش منهتن شهر نیویورک) بزرگ شده‌بود. پدرش، رورند دنزل واشینگتن اول، کشیش و برگزارکنندهٔ اعیاد مذهبی بود. او همچنین برای سازمان آب و یک فروشگاه محلی به نام اس. کلین کار می‌کرد.

دنزل در دبستان پنینگتن گرایمز در ماونت ورنن، بخش آموزش لاتین و یونانی حضور یافت و در سال ۱۹۶۸، یعنی در ۱۴سالگی او به یک مدرسهٔ مقدماتی و خصوصی ارتش در منطقهٔ نیو ویندسر در ایالت نیویورک فرستاده شد که در ادامه از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۱ به دبیرستان مِین‌لند در دایتن بیچ فلوریدا رفت. او علاقه داشت به دانشگاه تکنولوژی تگزاس برود:

“من در باشگاه پسران در ماونت ورنن بزرگ شدم. ما مهاجمان انقلابی بودیم؛ بنابراین، زمانی‌که در دبیرستان بودم، دوست داشتم به دانشگاه تگزاس در لابوک بروم فقط به این دلیل که آن‌ها معروف به مهاجمان انقلابی بودند و لباس‌های آنها مثل ما بود”.

با این وجود، او مدرک لیسانسش را در رشتهٔ دراما و خبرنگاری از دانشگاه فوردهام در سال ۱۹۷۷ گرفت. با آغاز تحصیلاتش در این دانشگاه زیرنظر مربی‌ای به نام پی جی کار عضو تیم باشگاه بسکتبال دانشگاهیِ خود شد. بعد از افت‌وخیز کردن در رشته‌های مختلف تحصیلی، کم‌کم به مدت یک ترم کلاس‌هایش را رها کرد و به‌عنوان مشاور در یک کمپ تابستانه به نام کمپ سالونه YMCA، که شب‌ها برگزار می‌شد، کارش را آغاز کرد. بعد از اجرای چندین شو در این کمپ، یکی از همکارانش به او پیشنهاد کرد که استعدادش را در حرفهٔ بازیگری در بوتهٔ آزمایش بگذارد؛ بنابراین، با تجدید قوا، به دانشگاه قبلی‌اش (فوردهام) بازگشت و در کمپ مرکزی لینکلن در رشتهٔ بازیگری ثبت‌نام کرد، که در آنجا موفق به بازی در نقش امپراتور جونز و اتللو در نمایش‌نامه‌های امپراتور جونز از اونیل و اتلو از شکسپیر شد که نظرات جنجال‌برانگیز زیادی دربرداشت. بعد از اتمام تحصیلاتش بورسیهٔ حضور در تئاتر وابسته به هنرستان موسیقی و هنرهای زیبای آمریکا در سان‌فرانسیسکو شد، که به مدت یک سال در آنجا اقامت گزید و بعد تصمیم گرفت به نیویورک بازگردد تا هنر بازیگری را به‌طور حرفه‌ای آغاز کند.
واشینگتن تابستان ۱۹۷۶ را در شهر سنت مری، ایالت مریلند گذراند، که در این مدت تئاتر تابستانی به نام بال‌های صبح را اجرا می‌کردند. بعد از مدت کوتاهی که از فوردهام فارغ‌التحصیل شد، نخستین گام در بازی حرفه‌ای را با بازی در یک تله‌فیلم به نام ویلما برداشت و اولین هنرنمایی حرفه‌ای‌اش را هم در سال ۱۹۸۱ با فیلم کاغذ کاربُن در معرض دیدِ عموم قرار داد.

دنزل واشنگتن

مهم‌ترین کار او در این دوره وقتی بود که در یک مجموعهٔ تلویزیونی به نام خیابان جای دیگر، که از سال ۱۹۸۲ تا ۵۵ قسمت به طول انجامید، دیده شد. او جزو نادر بازیگرانی بود که در مدت ۶ سال، در بیشتر قسمت‌های مجموعه حضور داشت. در سال ۱۹۸۷، بعد از اجرای چندین فیلم و مجموعهٔ تلویزیونی، درخششی دوچندان در فیلم آزادی را فریاد کن به کارگردانی ریچارد آتن بارو داشت. او در نقش استیو بیکو به‌عنوان یک مرد سیاستمدار اهل آفریقای جنوبی ظاهر شد که مخالف سیاست نفاق و جدایی بین سیاه‌پوستان و سفیدپوستان جنوب آفریقا بود؛ نقشی که با آن توانست نامزدی بهترین بازیگر مکمل در جوایز اسکار را کسب کند.
او در سال ۱۹۸۹ جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر را برای فیلم افتخار در نقش برده‌ای خوددار و جسور به‌دست‌آورد. همچنین، در همان سال، اجرایی شکوهمند در فیلم به‌خاطر ملکه و میهن در نقش رابن جیمز، فردی با ذهنی درگیر که از افکار واهی فاصله گرفته‌است، به نمایش گذاشت. او یک سرباز بریتانیایی متولد جزیرهٔ کارائیب بود که علی‌رغم حرفهٔ نظامیِ برجسته‌اش در خارج از کشور، به زندگی معمولی و عادی‌اش بازمی‌گردد که به محض بازگشتش به این زندگی مدنی تجاوز و تعدی می‌کند.

 

زندگی زودهنگام

بازیگر Denzel Hayes واشنگتن در تاریخ 28 دسامبر 1954 در Mount Vernon، نیویورک متولد شد. واشنگتن در نظر گرفته شده است که یکی از جذاب ترین مردان برجسته در زمان ما است. او پسر وزیر پنطیکاست و صاحب یک فروشگاه زیبایی است و دو خواهر و برادر دارد. ابتدا واشنگتن در سن 7 یا 8 سالگی شروع به کار کرد و در یک نمایشنامه استعدادی در باشگاه پسران و دختران محلی ظاهر شد. این باشگاه او را به مکان امن و قابل اطمینان برای کمک به نگه داشتن او از مشکل. وقتی 14 ساله بود، ازدواج پدر و مادرش شکسته شد و او و خواهر بزرگترش به مدرسه شبانه روزی فرستاده شدند.

واشنگتن به دانشگاه فوردخم رفت اما در ابتدا دانش آموز فقیری بود. پس از گذراندن دور از کالج، او با علاقه جدید به بازی به دانشگاه بازگشت. بعدا واشنگتن تحصیلات خود را در تئاتر کنسرواتوار آمریکا در سان فرانسیسکو به دست آورد و بعد از آن با شکسپیر در پارک کار کرد.

جایزه اسکار و رولینگ

واشنگتن اولین فیلم موسیقی خود را در کمدی A Carbon Copy (1981) ساخته است. او همچنین در تعدادی از تولیدات برادوی و فیلمهای تلویزیونی حضور داشت و قبل از اینکه نقش مهمی در نمایشنامه تلویزیونی تلویزیونی «سنت ال جی» (1982-1988) بازی کند. واشنگتن اولین بار از پنج نامزدی اسکار برای آزادی گری (1987) به عنوان شهروند آپارتاید آفریقای جنوبی زندگی کرد. استیو بیوکو. او بعدا بهترین بازیگر اسکار برای افتخار (1989) را به دست آورد.

واشنگتن بارها ثابت کرد که او می تواند به یک نقش و غرور و غم و اندوه مخاطبان. او در چندین فیلم قابل توجه در طول دهه 1990، از جمله Spike Lee همکاری هایی مانند اجرای خارج از جاز Mo ‘Better Blues (1990) و Biopic Malcolm X (1992؛ در یکی دیگر از نامزدهای اسکار) ظاهر شد. پروژه های دیگری از این دوران عبارتند از: Pelican Short (1993)، Philadelphia (1993)، Crimson Tide (1995)، Courage Under Fire (1996) و The Hurricane (1999)، برای آن او گلدن گلوب را برای بهترین بازیگر و دیگر اسکار دریافت کرد نامزد شدن

در سال 2001، واشنگتن دومین جایزه اسکار خود را (در این زمان در نقش اصلی) برای روز تمرین هیجان انگیز پلیس دریافت کرد. سال بعد، او اولین فیلم خود را، درام Antwone فیشر، که در آن او همچنین ستاره گذاری شده است. واشنگتن یک بار دیگر در پشت دوربین برای تاریخنگاری “مشارکتکنندگان بزرگ” (2007) گام بر می دارد، که یک تیم بحث برانگیز آفریقای جنوبی است.

 

بازدید های عملی و پرواز

چندین بازدید کننده از جمله Man on Fire (2004)، نامزد منچوری (2004) و Ine Man (2006)، که جودی فاستر و کلایو اوون همکاری کرده اند، دنبال شدند. واشنگتن همچنین به عنوان فرانک لوکاس، یک قاتل هروئین واقعی هروئین از هارلم، در سال 2007 فیلم آمریکایی گانگستر، در مقابل راسل کرو، ستاره دار شده است. در سال 2009، واشنگتن به عنوان سازنده MTA، والتر گاربر، در واپسین فیلم کلاسیک “Take the Pelham 1 2 3″، بازیگر اصلی جان تراولتا، بازی کرد.

در سال های اخیر، واشنگتن به بررسی برخی از نقش ها ادامه داده است. او در داستان 2010 مربوط به آینده کتاب “کتاب الی” ستاره دار شد. در همان سال، واشنگتن جایزه تونی را برای کار خود در “نرده ها”، احیای نمایشنامه کلاسیک آگوست ویلسون، به دست آورد. وی مبلغ 20 ملیون دالری را برای هیئت امنای هیجان انگیز سال 2012، که در آن او یک عامل سیا را سرکوب کرد، به فروش رساند و این فیلم بیش از 200 میلیون دلار در سراسر جهان پخش شد. بعدا واشنگتن در فیلم Drama Flight با کمبود بودجه (2012) ظاهر شد و ششمین نامزدی اسکار را برای عملکردش به عنوان یک خلبان با مشکلات سوء مصرف مواد، به دست آورد. او سپس با مارک وهلبرگ برای جیمز جیمز 2 در سال 2013 همکاری کرد و در سال 2014 با اکولایزر اقدام دیگری کرد.

دنزل واشنگتن

در اوایل سال 2016، واشنگتن جایزه سیسیل B. DeMille را از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود در سالگرد پخش تلویزیونی “گلدن گلوب” خود دریافت کرد. در آن سال، او کارگردانی کرد و در نرده ها بازی کرد، یک نمایشنامه ای که از بازی ایفای ویلسون نوشته شده بود. برای نقش روی صحنه در فیلم، او برای گلدن گلوب و اسکار برای بوس نامزد شد
بازیگر زندگی شخصی دیزل واشنگتن از 1983 بازیگر زن پولتا پیرسون؛ آنها چهار فرزند دارند. قدیمی ترین پسر آنها، جان دیوید، در سال 2006 توسط سنت لوئیس رام NFL طراحی شده بود. او اکنون برای شیرهای کوهستانی ساکرامنتو در لیگ فوتبال متحده بازی می کند. فرزندان دیگر آنها دختر Katia و دوقلوها Olivia و Malcolm هستند.
دنزل واشنگتن (متولد دسامبر 28، 1954 در کوه ورنون، نیویورک) در سال 1987 توسط ریچارد اتن بورو، Glory (1989) توسط ادوارد زویک، Mo ‘Better Blues (1990) و Malcolm X (1992) به کارگردانی Spike Lee، Mississippi Masala (1991) توسط Mira Nair، Philadelphia (1993) توسط Jonathan Demme با تام هنکس، The Pelican Short (1993) توسط آلن Pakula با جولیا رابرتز، Crimson Tide (1995) توسط تونی اسکات با ژن هاکان، The Preacher همسر (1996) توسط پنی مارشال با ویتنی هوستون، طوفان (1999) توسط نورمن یهودیان، نامزد منچوریان (2004) توسط جاناتان دیمه، آمریکایی گانگستر (2007) توسط ریدلی اسکات، پرواز (2012) توسط رابرت Zemeckis. او توسط Antoine Fuqua در روز آموزش (2001)، Equalizer (2014)، The Magnificent Seven (2016) کارگردانی شد. او در سال 1983 با بازی آویول ویلسون که بازیگر اصلی ویولا دیویس بود، در Antwone Fischer (2002)، The Great Debaters (2007)، Fences (2016) بازی کرد.
استاندارد طلای دنزل واشنگتن در ترکیب جوایز با ورود TIFF “Roman J. Israel، Esq.”
دنزل واشنگتن در “رومی جی اس اس، اسک”.
دنزل واشنگتن در “رومی جی اس اس، اسک” بازی می کند. (Sony Pictures)
Glenn Whipp Glenn WhippContact خبرنگار
به یاد داشته باشید اسکار که Denzel واشنگتن تقریبا در سال جاری برای “نرده ها” برنده شد؟

به نظر می رسد که او فرصت شانس دیگری برای کسب سومین جایزه اسکار این فصل را دارد.

جدیدترین فیلم واشنگتن، یک فیلم هیجان انگیز با عنوان “رومن جی اسرائیل، Esq.” در صبح امروز در سکانس انتخابی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو، سونی اعلام کرد.

فیلم، نوشته شده و کارگردانی Dan Gilroy (Nightcrawler)، اولین نمایش آن را در تاریخ 10 سپتامبر در تئاتر Ryerson برگزار خواهد کرد.

واشنگتن شخصیت اصلی را بازی می کند که در هر خلاصه ای از استودیوی، “یک وکیل مدافع، آرمان گرا دفاع از زندگی است که زندگی خود را ارتقا داده است زمانی که مجموعه ای از آشفتگی رویدادها چالش فعالانه است که حرفه خود را تعریف کرده است.”

کالین فارل به عنوان شرکای اسرائیل در این شرکت مشغول به کار است، مردی مخفی کردن اسرار ناخوشایند است که زمانی که در معرض آن قرار گرفت، تمام سناریوهای سری “رویدادهای آشفته” را آغاز می کند.

دنزل واشنگتن

گیلوری نامزدی اسکار را برای فیلمنامه اصلیش برای “Nightcrawler”، اولین کارگردانی خود به دست آورد. این فیلم 2014 دلخراش یک نمایشگاه فوق العاده برای جیک گیلنهاال را به نمایش گذاشت و فیلمبردار فیلم خزنده مایل به انجام هر کاری برای برآورده شدن اشتهای رسانه (و بینندگان) برای گور بود.

گزارش های اولیه “رومن جی اسرائیل، Esq” را به عنوان یک درام در “حکم” توصیف کرد. این احتمالا به این معنی است که آنها هر دو داستان رستگاری هستند، به طوری که در سال 1982 سیدنی لومت فیلم مایل جدا از آنچه Gilroy در “Nightcrawler” انجام داد.

 

با این حال، از بین می رود، علاوه بر فیلم Gilroy، عمق بیشتری به آنچه که به عنوان یک نسخه قوی از نمایشگاه تورنتو در سال 2017 شکل می گیرد، افزوده است.

این همچنین نیاز به برگزاری جشنواره ها در انتخاب TIFF سخت است که روز یکشنبه به عنوان فیلم خارق العاده پیش بینی شده فیلم Darren Arronofsky “The Mother!” یک جلوه ی شگفت انگیز در تقریبا همزمان با “Roman J. Israel، Esq” برگزار می شود.

انواع مطبوعات و صنعت ها می توانند در آن روز “مادر” را بدست آورند، هرچند که یک وحشت خاص از خود را شامل می شود – بیدار شدن از خواب در یکشنبه صبح در وقت، برای اینکه مطمئن شوید غربالگری 9 دقیقه ای است.

 

 

No votes yet.
Please wait...
logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *