#


فیلم های که بیشتر بودجه را در قرن بیست و یک به خود اختصاص داده اند

16 سپتامبر 2017 يك نظر 2541 بازدید

فیلم های که بیشتر بودجه را در قرن بیست و یک به خود اختصاص داده اند

فیلم های که بیشتر بودجه را در قرن بیست و یک به خود اختصاص داده اند

به گزارش از من بپرس در این گزارش به پر هزینه ترین فیلم های قرن بیست و یک خواهیم پرداخت.

انتقام‌جویان:عصر اولتران

فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران کارگردانی جاس ویدون بوده که در سال ۲۰۱۵ میلادی تولید و اکران شد. این فیلم پر هیجان بر اساس کتاب های طنز مارول کامیکس و مجموعه ای از همین کتاب تولید شده است.

برای تولید فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران بالغ بر ۲۷۹.۹ میلیون دلار هزینه شده است. کارگردانان این فیلم اکشن عبارتند از: اسکارلت جوهانسون، ادریس البا و الیزابت اولسن.

خلاصه این فیلم سینمایی ماجرا از این قرار است «انتقام‌جویان شامل تونی استارک، استیو راجرز، ثور، بروس بنر، ناتاشا رومانوف و کلینت بارتون در کشور سوکویا که در اروپای شرقی قرار دارد، به پایگاه هایدرا که توسط ولفگانگ فون استراکر اداره می‌شود، حمله می‌کنند. استراکر در این پایگاه با استفاده از عصای لوکی بر روی انسان‌ها به آزمایش می‌پردازد. آن‌ها با دوتا از نمونه‌های آزمایشی استراکر مواجه می‌شوند: دوقلو‌های ماکسمیوف. پیترو با قابلیت سرعت ابرانسانی و و واندا ماکسیموف که می‌تواند ذهن را بازی دهد و اشیا را از دور جابه‌جا کند. استارک عصای لوکی را به دست می‌آورد.

استارک و بنر می فهمند که در داخل سنگ عصا یک هوش مصنوعی کار گذاشته شده است و از آن برای تکمیل پروژه «اولتران» که یک سیستم دفاعی است استفاده می‌کنند. اولتران با این فکر که باید انسان ها را از روی زمین نابود کن، جارویس را از بین می برد و به محل استقرار انتقام‌جویان هجوم می برد».

۲. هابیت: نبرد پنج سپاه

فصل سوم سه‌ گانه هابیت با نام هابیت:نبرد پنج سپاه در دسترس ببیندگانش قرار گرفت. این فیلم سینمایی از آثار مهم سینمایی پیتر جکسون بوده و با هزینه‌ای ۲۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است. بازیگرانی، چون مارتین فریمن، کیت بلانشت، کن استات و لوک ایوانز در فیلم هابیت:نبرد پنج سپاه نقش ایفا کرده‌اند.

۳.  بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

در خلاصه این فیلم چنین آمده است: «در حین نبرد سوپرمن با ژنرال زاد (در فیلم مرد پولادین) ساختمان شرکت وین در متروپلیس نابود شده و یکی از دوستان بروس وین کشته می‌شود. بروس از سوپرمن کینه به دل گرفته و در صدد نابودی وی برمی آید.» این فیلم امروزه با عنوان بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت برای بببینندگان شناخته می‌شود. فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت با هزینه‌ای ۲۵۰ میلیون دلار تولید شده و به کارگردانی زک اسنایدر در سال ۲۰۱۶ اکران شده است.

۴.  کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی

فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار و به کارگردانی آنتونی روسو در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. این فیلم سینمایی سیزدهمین فیلم در کارهای مارول است.

از بازیگران این فیلم می‌توان از اسکارلت جوهانسون، الیزابت اولسن و تام هالند نام برد.

در خلاصه داستان فیلم  کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی چنین آمده است «در سال1991باکی بارنز که توسط هایدرا شستشوی مغزی شده، توسط هایدرا به یک عملیات اعزام می‌شود و از یک اتومبیل سرم ابرسرباز را می‌دزدد. در زمان حاضر، حدوداً یک سال پس از نابودی اولتران در کشور سوکویا به دست انتقام‌جویان، آن‌ها به دنبال متوقف کردن راملو از دزدیدن یک سلاح بیوشیمایی از آزمایشگاهی در لاگوس هستند. راملو برای کشتن کاپیتان آمریکا خودش را منفجر می‌کند، اما واندا مکسیموف انفجار را کنترل کرده و آن را به آسمان می‌برد که به ساختمان برخورد می‌کند و باعث کشته شدن چند فعال بشردوست واکاندایی می‌شود.

تادئوس راس، وزیر کشور ایالات متحده، به انتقام‌جویان اطلاع می‌دهد که سازمان ملل می‌خواهد «پیمان سوکوویا» را تصویب کند، که به معنی آن است که کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا بر رفتار و کار‌های انتقام‌جویان نظارت کند.»

۵.  سرنوشت خشمگین

در سال ۲۰۱۷ اف. گری تصمیم به ساخت هشتمین قسمت مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین کرد. این فیلم سینمایی هم‌اکنون با عنوان سرنوشت خشمگین شناخته می شود. فیلم سینمایی سرنوشت خشمگین با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار تولید شده است. در خلاصه این فیلم می‌خوانیم: «دومنیک تورتو همراه با نامزدش برای گذراندن ماه عسل به کوبا سفر می‌کند، در آنجا زنی تبهکار به نام سایفر به او پیشنهاد همکاری می‌دهد و از او می‌خواهد تا به او و گروه تبهکارش بپیوندد. او فیلمی را در موبایلش به او نشان می‌دهد و تورتو همکاری با او را قبول می‌کند. او رو در روی دوستانش قرار می‌گیرد و همین موضوع باعث تعجب دوستانش می‌شود.»

۶.  اسپکتر

«نامه‌ای خارق العاده از گذشته، جیمز باند را به مأموریتی وحشتناک و خطرناک در مکزیکو سیتی و سپس رم فرستاده می شود، در مکانی که او با لوسیا سیارا ، بیوه زیبا یک جنایتکار مشهور دوست می‌شود. باند در دیدار محرمانه از هویت واقعی سازمانی شیطانی به نام اسپکتر پرده برمی‌دارد. در همین حین در لندن مکس دنبای (اندرو اسکات) رهبر جدید سازمان امنیت ملی، باند را مورد بازخواست قرار می‌دهد و در پی یافتن ارتباط عملیات‌های او با ام‌آی ۶ با ریاست ام (رالف فینس) است.» این خلاصه داستان فیلمی به کارگردانی سام مندس بوده که امروزه با عنوان اسپکتر شناخته می‌شود. این فیلم سینمایی بیست و چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند بوده و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۴۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ تولید شده است.

۷. جنگ ستارگان:نیرو برمی‌خیزد

جنگ ستارگان:نیرو برمی‌خیزد عنوان فیلمی به کارگردانی جی. جی. آبرامز بوده که با هزینه‌ای بالغ بر ۲۴۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ تولید شده است. این فیلم سینمایی رتبه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ را به خودش اختصاص داده است.

فیلم سینمایی جنگ ستارگان:نیرو برمی‌خیزد اولین قسمت از سومین سه‌گانه جنگ ستارگان است.

۸. دزدان دریایی کارائیب: مرده‌ها قصه نمی‌گویند

دزدان دریایی کارائیب:مرده‌ها قصه نمی‌گویند فیلمی به کارگردانی اسپن سندبرگ و یواخیم رانینگ استکه با هزینه‌ای بالغ بر ۲۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ تولید شد. این فیلم سینمایی پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است.

از بازیگران فیلم سینمایی دزدان دریایی کارائیب:مرده‌ها قصه نمی‌گویند می‌توان به جانی دپ و خاویر باردم اشاره کرد. در خلاصه این فیلم آمده است: «کاپیتان سالازار دشمن قدیمی جک اسپارو، به همراه خدمهٔ اشباحش توانسته از «مثلث مرگ» فرار کند و حالا دارد دزدان دریایی را به قتل می‌رساند و برای پیدا کردن جک اسپارو، باربوسا را به کشتی خود می‌آورد. جک اسپارو هم برای غلبه بر سالازار دنبال نیزه اسطوره‌ای خدای دریاست (عصای پوزئیدون) تا کنترل دریا را بر دست گیرد و علیه سالازار از آن استفاده کند.»

۹.  رنجر تنها

گور وربینسکی در سال ۲۰۱۳ تصمیم به ساخت فیلم کمدی اکشنی با عنوان رنجر تنها کرد. فیلم رنجر تنها با هزینه‌ ای بالغ بر ۲۲۵ میلیون دلار ساخته شده است.

این فیلم روایتگر داستان بدون بیان است که روح جنگجوی سرخپوستی به نام تونتو گفته است. طبق روایت این داستان جان رید که یک مجری قانون است مبدل به قهرمان عدالت می‌شود.

۱0.  مرد پولادین

مرد پولادین نام فیلمی است که به کارگردانی زک اسنایدر بوده که با هزینه بیش از ۲۲۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. این فیلم سینمایی بر اساس کارکترسوپرمن تولید شده‌است.

در خلاصه فیلم سینمایی مرد پولادین چنین آمده است: «سیاره کریپتان منزل یک تمدن فوق بشری است که قرنهاست به مکتب جبرگرایی ما این سیاره به دلیل ناپایداریِ هستهٔ مرکزیِ سیاره در حال فروپاشیست و لحظات آخر خود را سپری می‌کند. ساکنین کریپتان بر سر اینکه چگونه با این مسئله مقابله کنند در این لحظات آخر با یکدیگر به نزاع بر خاسته‌اند. کودتایی انجام می‌شود که در آن ژنرال زاد سعی در تصرف و کنترل اوضاع دارد.»

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *