مجله ماشین

نکاتی در مورد شورلت کامارو

نکاتی در مورد شورلت کامارو

یکی از خودروهای دوست داشتنی شورلت کامارو است که از گذشته تا کنون رقیب ماستانگ بوده ا ست. در طول رمانی که این ودرو وجود داشته است طرفداران بسیار زیدای را به همراه داشته است.در این مطلب می خواهیم نکاتی را در اختیار شما بگذاریم که تا کنون از آن اطلاعی نداشتید.

چندین سال از تولید شورلت کامارو می گذرد. این خودرو در سال 66میلادی برای اولین بار معرفی شد ولی نمونه های آن بعد از چند ماه در اختیار مشترین قرار گرفت. از زمانی که این خودرو تولید شد تصمیم گرفت که با فورد موستانگ به رقابت بپردازد و جزو قدیمی ترین رقابتی است که بین دو خودرو اتفاق افتاده است. شورلت کامارو هم مانند هر خودروی دیگری دارای نکات و حقایقی می باشد که ما در ادامه ی این مطلب می خواهیم آن ها را به شما ارائه دهیم.

1-قرار بود نام کامارو (PANTHER) باشد

زمانی که این خودرو در حال ساخت در کارخانه بود نامش پانتر بود. برای این خودرو 2000نام دیگر هم انتخاب کرده بودند. زمانی که این خودرو می خواست رونمایی شود شایعه کرده بودند که نام این خودرو شورلت پانتر است.

شورلت

شورلت

2- مراسم رونمایی از شورلت کامارو

این گرد همایی بزرگ که برای اولین بار بود از دور رخ داد. در سال 96میلادی تیم شورلت و رسانه های گوناگون برای رونمایی از این خودرو در هتل های 14شهر آمریکا جمع شدند.این نخستین گردهمایی بود که در آن زمان رخ داد و بسیاری از مهندسان در تلاش این بودند که برگزاری این کنفرانس را به صحت برسانند.

3- هیچکس در آن زمان معنای کلمه کامارو را نمی‌دانست

کامارو به معنای رفاقت و دوستی است که یک اصطلاح فرانسوی می باشد. اما مدیران بزرگ جنرال موتور می گویند که این خودرو یک حیوان کوچک است که قصد خوردن اسب های وحشی موستانگ را دارد. بعد از گذشت چند مدت شایعه ای که در مورد شورلت بود را به مریضی تبدیل کردند که اسب ها را می کشد. ولی زمانی که این این خودرو شروع به کار کرد در همان زمان از آن اسم استفاده کردند.

4- قبل از شروع کار این خودرو یک نمونه ی استیشن واگن از آن تولید شد.

5- کسانی که در تیم طراحی بودند تا چند سال بعد طرح های بسیاری از کامارو استیشن را ارائه دادند.

6-زمانی که کامارو قصد داشت وارد بازار شود هفت انتخاب گوناگون برای پیشرانه ی این خودرو وجود داشت. در زمان های گذشته انتخاب بیشتری در قسمت پیشرانه ی خودروهای آمریکایی وجود داشت، ولی هم اکنون به سه یا چهار مدل اکتفا می کنند. این خودرو ها با پیشرانه های قدرتمند و حجیمی که داشتند نسبت به رقبای اروپایی از نقطه ی قوت بالایی برخوردار بودند.

7-یکی از این پیشرانه ها دارای کد عجیبی بود که اکثر افراد از آن خبر نداشتند. جنرال موتور برای اینکه با موستانگ به رقابت بپردازد تصمیم گرفت که یک نمونه از کامارو را برای پیست و مسابقه تولید کند که کد شناسایی آن 28Z/ می باشد.

8- برای اینکه مدیر شورلت را راضی کنند تیم اجرایی در آن زمان مجبور شد که یک نمونه از کانورتیبل 28Z/ را تولید کند. مدیر این شرکت زمان برگزاری و پرده برداری از شورلت Pete Estes دارای خصلت خاصی بود. او هر خودرویی که سقفش باز نبود را خودرو محسوب نمی کرد. به همین دلیل تیم شورلت کامارو تصمیم گرفتند که یک خودروی رو باز با تمامی امکانات را برای او تولید کنند تا او را راضی کنند برای رونمایی از این مدل اسپرت در مراسم حضور داشته باشد. این خودرو تنها مدلی بود که از 28Z/تولید شده بود و سال های زیادی را در خیابان ها سپری کرد. حدود دو دهه طول کشید تا برای این خودرو سقف کانورتیبل مدل Droptop را ارائه دهند.

شورلت

شورلت

9-زمانی زیادی از رونمایی کامارو نمی گذشت که توانست در مسابقات Am Racing-SCCA قهرمان شود. در سال های 68 و69 تیم افسانه ای کامارو این مسابقات را در اختیار خود در آوردند.

10- مدل copo هرگز به طور رسمی برای فروش عرضه نشد. یک نمونه از کامارو با حجم پیشرانه حجیم تری وجود داشت که به آن copo می گفتند. این مدل در پیکیج های رسمی این کمپانی قرار نداشت. شما برای اینکه این مدل را سفارش بدهید باید اطلاع داشتید که به چه کسی باید زنگ بزنید. این نمونه از کامارو قیمت بیشتری نسبت به کامارو های عادی داشت. در بین خودروهای آمریکایی این مدل خودرو با ارزش ترین خودرو در حال حاضر است.

11- نسل دومی که از این خودرو تولید شد برگرفته از فراری بود. در آن زمان مدلی از فراری وجود داشت که تعداد بسیاری از افراد حتی طراحان جنرال موتورز نیز از آن استفاده می کردند و علاقه ی زیادی به آن داشتند. نام این مدل Ferrari GT250lusso بود.

12- از سال 75 تا 89میلادی مسابقات بین المللی فقط از خودروی کامارو استفاده می کرد. این مسابقات از خودروهای یک شکلی استفاده می کرد تا بتواند مهارت راننده را بسنجد.

logo