مجله ماشین

بیوگرافی شیلا خداداد

بیوگرافی شیلا خداداد

شیلا خداداد متولد چهارده آبان سال 59هجری شمسی در شهر تهران است. او در یک خانواده ی کوچک به دنیا آمده است و تک فرزند این خانواده می باشد. او دوران تحصیلی اش را با موفقیت گذراند و در سال 74 به دبیرستان برای ادامه ی تحصیل رفت. شیلا خداداد در سال78 فارغ التحصیل شد و رشته ی شیمی را برای دانشگاه برگزید. شیلا خداداد به ورزش های والیبال و فوتبال علاقه مند است. او علاقه زیادی به تیم فوتبال استقلال دارد. شیلا خداداد موسیقی را بسیار دوست دارد و گیتار را به خوبی می نوازد.

مسعود کیمیایی به طور اتفاقی شیلا خداداد را وارد دنیای سینما کردو شیلا خداداد کار خود را در کنار این بزرگان آغاز کرد. مسعود کیمیایی به کشف کردن استعداد های جوان در سینمای ما شهرت دارد. این نکته را در ستارگان معروف که این روزها در سینمای ما جای دارند را می توانید پیدا کنید. دو نمونه از سوپر استار هایی که در دهه گذشته در سینما حضور داشتند می توان به هدیه تهرانی و محمد رضا فروتن اشاره کرد که مسعود کیمیایی آن ها را وارد دنیای سینما کرد. شیلا خداداد هم یکی از این استعداد های جوان است که برعکس کسانی که علاقه مندی شان را صرف تئاتر می کنند و به خوردن خاک صحنه ادعا دارند کار خود را در فیلم های سینمایی آغاز کرد بدون اینکه در فیلم های تلویزیونی نقش کوتاهی داشته باشد.

شیلا خداداد

شیلا خداداد

با اعتراض مسعود کیمیایی شیلا خداداد توانست بازی خوب و روانی را از خود نشان دهد. این اعتراض عرصه خوبی برای جوانی که استعداد و تجربه کمی داشت مانند شیلا خداداد بود که با بازی در کنار افرادی چون میترا حجار، داریوش ارجمند و محمد رضا فروتن توانست تجربه خوبی را کسب کند. بعد از گذشت مدتی کارگردان معروف سریال در پناه تو به نام حمید لبخنده که خود بعضی از بازیگرانی را مانند پارسا پیروزفر و لعیا زنگنه را وارد سینمای ایران کرد برای فیلم جدیدی که در حال ساخت بود به نام آبی از شیلا خداداد در کنار بهرام رادان، هدیه تهرانی و حسن جوهرچی استفاده کرد.

در این فیلم شیلا خداداد نقش مادر جوان بارداری را بازی کرد که علاوه بر اینکه سکانس هایش محدود بود این نقش را به خوبی ایفا کرد و همین موضوع باعث شد که از او در فیلم عیسی استفاده کنند.او با بازی نقش علی ژکان توانست در این فیلم نقش اول زن را در اختیار خود قرار دهد. در سال 82 شیلا خداداد در فیلم قلب های نا آرام بازی کرد که نقش او به عنوان یک عروس بود که مقابل حمید خندان (خواننده معروف ایرانی )بازی کرد. این فیلم به کارگردانی مجید مظفری و تهیه کنندگی امید نجیب زاده بود ولی متاسفانه به موفقیت چندانی دست پیدا نکرد.

کارگردان خوش سلیقه صدا و سیما آقای قاسم جعفری در یک اقدامی در دهه اخیر در تاریخ تلویزیون یک سریال دو زبانه را توانست به مرحله اجرا برساند. این سریال مورد توجه ایرانیان قرار گرفت که از جذابیت های خاص مردم هندوستان بود. این فیلم از ترکیب دو ملیت، دو فرهنگ، دو خانواده و دو زبان می باشد که همان داستان هایی که در فیلم های هندی از گذشته تاکنون بوده است را تکرار کرده اند. این فیلم داستان دختر و پسری است که عاشق همدیگر می شوند ولی خانواده ها با آن ها مخالفت می کنند و با آن ها ساز مخالف می زنند و با به وجود آوردن مشکلات زیادی برای این دختر و پسر قصد دارند که آن ها را از هم جدا کنند.

نکته مهمی که در این داستان وجود دارد این است که شیلا خداداد در این فیلم به طور ماهرانه و حرفه ای نقش یک دختر نجیب زاده هندی را بازی می کند. شیلا خداداد و ایرج نوذری با کوشش های زیادی که کردند توانستند لهجه و گویش شان را مانند هندی ها تغییر دهند که می توان او را به عنوان یک دختر هندی دانست. شیلا خداداد بعد از بازی در سریال بسیار زیبای مسافری از هند توانست در بین مردم معروف و محبوب شود.

شیلا خداداد

شیلا خداداد

بعد از این فیلم شیلا خداداد برای ادامه کارش به سینما برگشت و در فیلم ازدواج به سبک ایرانی که کارگردانی آن بر عهده حسن فتحی بود بازی کرد. دراین فیلم شیلا خداداد شباهتی به سیتای مسافری از هند ندارد. بعد از این فیلم کار خودش را در سینما ادامه داد و در فیلم های دیگری نیز بازی کرد از جمله ی این فیلم ها عبارتند از: آکواریوم ، سوغت فرنگ، یک اشتباه کوچولو، خیابان 24، پاتو زمین نذار، سایه وحشت، پسر آدم دختر حوا، پسر تهرانی، سنپترزبوگ، اخراجی ها2، زنان ونوسی مردان مریخی.

logo

One Comment

  • احسان ابراهیمی گفت:

    یکی از بازیگران کم حاشیه سینمای ایران شیلا خداداد است براشون ارزوی سلامتی میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب از من بپرس فرهنگی